Manslide coraz lepszy

Manslide coraz lepszy

Manslide coraz lepszy
27.04.2007 09:30, aktualizacja: 27.04.2007 10:18

Manslide to popularne narzędzie do tworzenia pokazów slajdów. Ostatnie odsłony nowych wersji pokazały, że program jest ciągle rozwijany. Najnowsze wydanie 1.5.5 tym razem nie zawiera już transcode na liście oprogramowania wymaganego do poprawnej pracy.

Manslide to prosty w obsłudze program graficzny, dzięki któremu można w znacznym stopniu urozmaicić domową galerię zdjęć. Pozwala on na wygenerowanie pokazu zdjęć, który może być wywołany na każdym komputerze. Szeroki wybór efektów przejścia między kolejnymi obrazami, takie jak utrata barwy, rozmycie, zaciemnianie, czy tworzenie negatywu zwiększają atrakcyjność pokazu. Ciekawą opcją jest nagrywanie komentarza do każdego obrazu i możliwość dodania ścieżki dźwiękowej. Dostępne są również proste animacje trójwymiarowe. Użytkownik może wybrać między własnymi wizualizacjami, a tymi zawartymi w oprogramowaniu.

Obraz
© Manslide

Dotąd Manslide do pracy potrzebował aplikacji QT4.2.2-7, Sox, Mencoder, MPlayer oraz Transcode. W nowej wersji narzędzia Transcode został zastąpiony przez niektóre komponenty MPlayera. Stało się tak za sprawą problemów z prawami autorskimi w niektórych krajach, które Transcode łamie. Dodatkowo dołączono nowe efekty przejścia między slajdami i poprawiono angielskie tłumaczenie. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej producenta - http://www.kde-apps.org/content/show.php?content=52227.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)