Manipulator 3D dla notebooków

Manipulator 3D dla notebooków

Manipulator 3D dla notebooków
Źródło zdjęć: © IDG
09.04.2008 09:22, aktualizacja: 09.04.2008 10:10

SpaceNavigator to dostępny również na naszym rynku manipulator 3D firmy 3Dconnexion. Jego producent postanowił zadbać również o użytkowników notebooków i przedstawił nowy model przeznaczony do pracy w podróży.

Nowa wersja manipulatora SpaceNavigator przeznaczona jest dla użytkowników komputerów przenośnych. Urządzenie pozwala na nawigację w środowiskach trójwymiarowych popularnych aplikacji - takich jak AutoCAD czy Google Earth.

Obraz
© (fot. IDG)

"_ Wraz z dynamicznym rozwojem rynku komputerów przenośnych coraz więcej ludzi nosi przy sobie notebooki, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na współpracujące z nimi zaawansowane urządzenia. Naszą myszkę 3D cechuje wyszukany design, który spełnia wymagania stawiane przez różne środowiska, bez poświęcania intuicyjnej nawigacji 3D _" - tłumaczy Dieter Neujahr, prezes 3Dconnexion.

Urządzenie pozwala między innymi na jednoczesne przybliżanie i obracanie obiektów oraz oddaje do dyspozycji użytkownika dwa programowalne klawisze. W porównaniu do swojego starszego, stacjonarnego brata jest prawie o połowę lżejsze ( waży 240 gramów ) i mniejsze ( jego wymiary - 68 x 68 x 46 mm ). Producent nie zapomniał też o dołączeniu do zestawu podróżnego pokrowca.

SpaceNavigator dla notebooków został wyceniony na 129 USD.

Strona producenta. - http://www.3dconnexion.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)