Malezja szykuje się na atak hakerów

Malezja szykuje się na atak hakerów
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

15.06.2011 09:49, aktual.: 15.06.2011 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Malezja jest przygotowana na zapowiedziany atak hakerów z grupy "Anonymous" na stronę internetową rządu i znajdzie sprawców - zapowiedział w środę szef policji. Atak pod nazwą "Operacja Malezja" ma być karą za cenzurę stosowaną przez malezyjskie władze

"Otrzymaliśmy powiadomienie o tym zagrożeniu. Wiele agencji jest zaangażowanych (w śledztwo), dotrzemy do sprawców" - powiedział szef policji Ismail Omar.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

"Anonymous" zapowiedzieli, że atak na witrynę www.malaysia.gov.my ma dać władzom nauczkę m.in. za ocenzurowanie demaskatorskiego portalu WikiLeaks. Stosowanie cenzury wobec portalu, ale także filmów i programów telewizyjnych czy stron internetowych do wymiany plików jest równoznaczne z odbieraniem społeczeństwu jednego z podstawowych praw człowieka - oceniła grupa na pastebin.com, aplikacji umożliwiającej udostępnienie zamieszczonego przez siebie tekstu wybranym osobom poprzez podanie im hasła.

"Internet oznacza wolność, bez strachu przed ingerencją władz. (...) Mamy obowiązek działać szybko i bezlitośnie" - ostrzegli hakerzy.

W 200. roku Malezja planowała zastosować w internecie oprogramowanie filtrujące podobne do chińskiej "Zielonej zapory", szybko jednak wycofała się z tego zamiaru w obliczu protestów opozycji i zagranicznych inwestorów.

Malezyjski rząd kontroluje główne media. W przeszłości stosował już m.in. aresztowania bez procesu wśród blogerów.

"Anonymous" to luźno powiązana, międzynarodowa grupa hakerów. Zasłynęła m.in. sparaliżowaniem stron MasterCard i PayPal, gdy firmy te wycofały się ze współpracy z WikiLeaks.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)