Majestatyczny widok z… toalety. Zapewni to SpaceX

Majestatyczny widok z… toalety. Zapewni to SpaceX
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | SpaceX
Adam Gaafar

17.09.2021 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Członkowie misji Inspiration4 mogą liczyć na niezapomniane chwile podczas dosłownie każdej codziennej czynności. SpaceX opublikowało właśnie nagranie, na którym zaprezentowano widoki, jakie można podziwiać z toalety statku kosmicznego Dragon.

Misja Inspiration4 wystartowała w tym tygodniu z kosmodromu na Florydzie. Na pokładzie Crew Dragon znajduje się 4-osobowa załoga. Szefem misji jest miliarder Jared Isaacman, który wykupił miejsca sobie i trójce pozostałych.

Przeprowadzona przez SpaceX misja ma charakter czysto turystyczno. Biorą w niej udział wyłącznie amatorzy, pragnący podziwiać piękne widoki z orbity okołoziemskiej. Na internetowych profilach firmy Elona Muska pojawiło się nagranie wideo z orbity, na którym można zaprezentowano widok z kamery zainstalowanej w kapsule.

Materiał przedstawia szklaną kopułę w module dokującym statku. Znajduje się ona nad jedyną toaletą w pojeździe, a więc każdy, kto uda się za potrzebą, będzie mógł podziwiać kosmos. Wystarczy jedynie, że spojrzy w górę.

See SpaceX Crew Dragon's new cupola window in space - Amazing Earth view!

Członkowie misji Inspiration4 wyruszyli z portu kosmicznego NASA na przylądku Canaveral na Florydzie w czwartek o godzinie 2.00 czasu polskiego. Na orbicie znaleźli się po niecałych 12 minutach od startu. Statek będzie okrążał ziemię 15 razy na dobę. Załoga będzie przebywać na wysokości 585 km do soboty. Lot ma charakter charytatywny: jego celem jest zbiórka pieniędzy dla szpital St. Jude Children's Research Hospital w Memphis w stanie Tennessee.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)