MacOS High Sierra - z najszybszą przeglądarką internetową - zapowiedziany

MacOS High Sierra - z najszybszą przeglądarką internetową - zapowiedziany

MacOS High Sierra - z najszybszą przeglądarką internetową - zapowiedziany
Źródło zdjęć: © flickr.com | iTopic
Mateusz Żołyniak
05.06.2017 20:31

Na tegorocznej konferencji WWDC gigant z Cupertino zapowiedział nie tylko wersje swoich systemów, w tym platformy dla komputerów. Oto, jakie nowości pojawiły się w macOS High Sierra.

Superszybka przeglądarka

Jedną z najważniejszych zmian w edycji High Sierra jest poprawiona optymalizacja przeglądarki Safari. Apple obiecuje, że na nowej wersji macOS jego program do przeglądania stron będzie działał szybciej niż konkurencyjne rozwiązania - Safari ma nawet o 80 proc. szybciej obsługiwać JavaScript niż Chrome.

Na tym jednak nie koniec. Safari będzie on teraz wzbogacone o opcję blokowania treści, które na niektórych stronach internetowych są automatycznie odtwarzane. Dodatkowym atutem ma być Intelligent Tracking Prevention. Funkcja, która bazuje na uczeniu maszynowym, ma uczyć się rozpoznawania ad trackery, które są później automatycznie blokowane.

Zmiany dotknęły również inne kluczowe aplikacje. Aplikacja do obsługi wiadomości email wspiera teraz tryb podzielonego ekranu podczas tworzenia wiadomości, a składowane na dysku wiadomości mają zajmować o 35 proc. mniej miejsca. Przeglądarka zdjęć ma z kolei przebudowany interfejs, który ma ułatwić przeglądanie zdjęć, oraz ulepszoną opcję synchronizacji danych (także z aplikacjami firm trzecich).

Nowy system plików

Spora nowością jest przejście w macOS na nowy system plików. Hierarchial File System został zastąpiony przez Apple’s File System. Jest to jedna z kluczowych nowości, która ma sprawić, że High Sierra będzie działać o wiele szybciej niż poprzednie edycje. Apple obiecuje także, że nowy system zapewni większą stabilność działania, a do tego będzie bardziej bezpieczny.

Na konferencji sporo poświęcono również obsłudze grafiki. Gigant wprowadza technologię Metal 2, która ma zapewnić o wiele bardziej wydajne przetwarzanie grafiki i bardziej wydajną obsłudzę algorytmów uczenia maszynowego. Apple zapowiedział też, że deweloperzy wkrótce będą mogli korzystać ze Steam VR SDK, czyli silnika do tworzenia treści wirtualnej rzeczywistości.

MacOS High Sierra już dzisiaj będzie dostępny w wersji beta dla deweloperów, a publiczne wydanie beta zostanie wydane pod koniec czerwca. Finalna wersja systemu będzie wydana - tradycyjnie już - jesienią tego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)