Lumia 950 XL niczym Galaxy Note oraz dość droga stacja dokująca dla Continuum

Lumia 950 XL niczym Galaxy Note oraz dość droga stacja dokująca dla Continuum
Źródło zdjęć: © Microsoft

11.10.2015 18:39, aktual.: 12.10.2015 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft w tym tygodniu zaprezentował dużo nowego sprzętu, w tym telefony Lumia 550, Lumia 950 i Lumia 950 XL. Ta ostatnia ma rzekomo wkrótce obsługiwać rysik Surface Pen.

Microsoft zaprezentował sporo nowego sprzętu, w tym telefony Lumia 550. Lumia 950 i Lumia 950 XL. Ta ostatnia ma rzekomo wkrótce obsługiwać rysik Surface Pen. Z kolei Microsoft Display Dock to stacja dokująca dla telefonów Lumia 950 i Lumia 950 XL. Dzięki niej zwiększymy kompatybilność trybu Continuum z istniejącymi urządzeniami. Ale będziemy musieli za to sporo dopłacić.
Według plotek krążących wokół Lumii 95. XL, miała ona obsługiwać rysik, tak jak Galaxy Note od Samsunga. Na konferencji prasowej Microsoft nie zająknął się jednak na ten temat ani słowem. Założyliśmy więc, że to kolejna internetowa plotka bez pokrycia w rzeczywistości. Tymczasem według użytkownika Twittera o pseudonimie Nawzil, zatrudnionego w dziale mobilnym Microsoftu, obsługa rysika jest po prostu jeszcze niegotowa i pojawi się w jednej z aktualizacji systemu telefonu. Microsoft nie potwierdza oficjalnie tych doniesień.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Natomiast jeśli chodzi o stację Microsoft Display Dock, Continuum w Windows 1. umożliwia telefonowi pracę w trybie komputera osobistego. Po podłączeniu telefonu do monitora, myszki i klawiatury uzyskujemy Pulpit Windows i aplikacje z „pecetowym” interfejsem. Jednak by móc podłączyć telefon do tych urządzeń bez dodatkowej stacji dokującej, z uwagi na brak zestawu portów w telefonie, musimy się posiłkować technikami bezprzewodowymi, takimi jak Miracast czy Bluetooth. A co jeśli nasz wyświetlacz i akcesoria tego nie obsługują? Albo jeżeli zechcemy do pracy podłączyć pendrive’a?

Odpowiedzią na to jest Microsoft Display Dock, a więc stacja dokująca dla Lumii 950 i 950 XL. Ma pojawić się w sprzedaży od listopada i zawierać jedno złącze DisplayPort, jedno HDMI i dwa złącza USB 2.0. Za tę przyjemność będziemy musieli jednak dopłacić równowartość 99 dolarów. Całkiem sporo…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Dni Panelu Sterowania Windows są policzone?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także