Ludzie są niezadowoleni, bo robot smaży im hamburgery. "Smakowało jakby zrobiła to maszyna"

Ludzie są niezadowoleni, bo robot smaży im hamburgery. "Smakowało jakby zrobiła to maszyna"
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

06.03.2018 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po kilku miesiącach dostrajania, robot "Flippy" rozpoczął pracę w restauracji Caliburger's Pasadena. Pracuje na pozycji kucharza i smaży hamburgery. Właściciele są zadowoleni, mniej entuzjazmu widać u klientów.

"To nie jest zabawna praca. Jest brudna, pełna oparów tłuszczu i gorąca" - mowi John Miller, CEO jednej z międzynarodowych sieci fast food. Jednak takie warunki nie sprawiają kłopotu dla robota. "Flippy" jest nowy w branży, ale może ją totalnie zrewolucjonizować. O ile ludzie się do niego przekonają.

Robot opracowany przez Miso Robotics nie narzeka, nie prosi o podwyżkę ani się nie męczy. Potrafi zrobić 150 hamburgerów w ciągu godziny. To idealny pracownik dla każdego właściciela restauracji. Jednak kosztuje niemało, bo 60 tys. dolarów, a firma zapowiada, że jego cena może jeszcze wzrosnąć. Zależy od tego, ile innowacji zostanie wprowadzonych.

Według firmy Miso, Flippy jest pierwszym na świecie robotem do robienia hamburgerów. Wspólnie z restauracją Caliburger rozpoczęto jego dopracowywanie, aby jak najlepiej wykorzystać jego możliwości.

"W kuchni przyszłości nadal będą ludzie, ale my widzimy w niej zarówno człowieka jak i robota" - mówi David Zito, współzałożyciel i dyrektor generalny Miso Robotics. "Ta technologia nie polega na zastępowaniu ludzi, widzimy robota jako ich trzecią rękę" - dodaje Zito.

Twórcy są pełni entuzjazmu i nadziei na rozwój gastronomii dzięki swojej maszynie. Jednak tych emocji nie podzielają goście restauracji. Od niedawna "Flippy" dostał swoje stałe stanowisko, i to robot smaży hamburgery, a klienci są tego świadomi. I nie do końca im się to podoba. Oceny pozostawione w internecie pozostawiają wiele do życzenia.

Obraz
© yelp.com

Większość komentarzy porusza mniej więcej te same tematy. Najbardziej rzuca się w oczy stwierdzenie "smakowało jakby zrobiła to maszyna, nie człowiek", czy "bardzo kiepska jakość, zamiast inwestować w lepsze produkty, kupili sobie robota do przygotowywania jedzenia". Inni użytkownicy poruszają temat odbierania pracy ludziom. Znalazła się też jedna pozytywna opinia dla robota. "Z pewnością wrócę z moimi dziećmi, aby robot znów zrobił im hamburgery" - pisze Jennifer.

Obraz
© google
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)