Ludzie masowo wyrzucają telewizory

Ludzie masowo wyrzucają telewizory

Ludzie masowo wyrzucają telewizory
18.11.2009 13:57

Rzymianie masowo wyrzucają stare telewizory, a służby komunalne nie nadążają z
ich wywozem. Taki jest rezultat poniedziałkowego przejścia na system naziemnej telewizji cyfrowej w stołecznym regionie Lacjum.

Rzymianie masowo wyrzucają stare telewizory, a służby komunalne nie nadążają z ich wywozem. Taki jest rezultat poniedziałkowego przejścia na system naziemnej telewizji cyfrowej w stołecznym regionie Lacjum. Na system ten przechodzą stopniowo kolejne regiony Włoch.

W rezultacie ludzie masowo wykupują dekodery do odbioru naziemnej telewizji w cenie od 2. euro, dostępne nawet w większych sklepach spożywczych. Inni wyrzucają stare odbiorniki i kupują nowe, które mają już wbudowane dekodery.

Służby miejskie wyspecjalizowane w wywozie sprzętu RTV i AGD otrzymują setki telefonów od mieszkańców, którzy chcą pozbyć się starych telewizorów. Niektórzy łamią obowiązujący zakaz wyrzucania odbiorników do ulicznych kontenerów na odpadki i zostawiają je obok nich.

Obraz

Przełączeniu na nowy system nadawania towarzyszy niemały chaos. Bezradni są szczególnie ludzie starsi, którzy nagle nie mogą oglądać swych ulubionych stacji telewizyjnych i nie potrafią dostroić nowych dekoderów. Pomaga im między innymi jedna z organizacji obrony praw konsumentów, która tylko w poniedziałek bezpłatnie pomogła nastawić odbiorniki 50. osobom w Wiecznym Mieście.

Sylwia Wysocka (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (169)