LoVo, mobilna telefonia internetowa

LoVo, mobilna telefonia internetowa

LoVo, mobilna telefonia internetowa
28.05.2008 11:16, aktualizacja: 28.05.2008 14:13

MTI - Mobilna Telefonia Internetowa Sp. z o.o., polski
operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo (telefonia
VoIP realizowana poprzez telefony komórkowe), poinformowała o
podpisaniu umowy o współpracy z firmą TeleKontakt 24 Sp. z o.o. Celem
umowy jest rozwój i administracja platformy telekomunikacyjnej, która
realizuje usługę LoVo

*MTI - Mobilna Telefonia Internetowa Sp. z o.o., polski operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo (telefonia VoIP realizowana poprzez telefony komórkowe), poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z firmą TeleKontakt 24 Sp. z o.o. Celem umowy jest rozwój i administracja platformy telekomunikacyjnej, która realizuje usługę LoVo. *
Usługa LoVo, dzięki rozległemu systemowi telekomunikacyjnemu TeleKontakt24, będzie dostępna na całym świecie w lokalnej numeracji abonenckiej, tzn. jej użytkownicy przebywający w innym kraju niż Polska i wykorzystujący usługę LoVo z numeracją tego kraju, będą mogli komunikować się z telefonami z tej samej strefy w cenach połączeń lokalnych. LoVo będzie też mogła być w prosty sposób dystrybuowana przez innych światowych operatorów telekomunikacyjnych.

TeleKontakt24 jest partnerem technologicznym spółki MTI, oferującej usługi telefonii LoVo jak i niezależnym koncesjonowanym operatorem telekomunikacyjnym. Firma współpracuje z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce i na świecie. Odbiorcami oferty są firmy, które globalnie sprzedają usługi telekomunikacyjne pod własną marką na całym świecie. Sieć telekomunikacyjna firmy zbudowana jest w oparciu o włókna światłowodowe. Stosowanie urządzeń komutujących (PSTN) zapewnia jakość wykonywanych usług telekomunikacyjnych na poziomie przewyższającym wymagania ITU (International Telecomunication Union).

*Usługa LoVo *MTI - Mobilna Telefonia Internetowa w ramach usługi LoVo oferuje w pełni funkcjonalną telefonię mobilną w technologii UMA, z tą jednak różnicą, że nie jest ona związana z żadnym operatorem komórkowym (dotychczasowe pionierskie rozwiązania UMA zawsze wiązały się z koniecznością współdziałania z jedną, konkretną siecią GSM oferującą tego typu usługę). Kluczowa funkcja UMA, czyli płynne przełączanie rozmowy pomiędzy technologią internetową (VoIP) z przypisanym numerem stacjonarnym i GSM jest realizowana z dowolnym operatorem komórkowym. Nie jest to jedyna zaleta LoVo, bowiem MTI, jako pierwsza na rynku, oferuje płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G – to znaczy, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Implementacja tych zaawansowanych technologii na platformie LoVo jest wynikiem 2-letniej współpracy firmy MTI z irlandzkim partnerem, który jest firmą zaawansowanych technologii i liderem tego typu rozwiązań na świecie. Na mocy umów MTI jest wyłącznym dostawcą tego systemu na rynku polskim i środkowoeuropejskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)