Londyn ma elektroniczną mapę przestępczości

Londyn ma elektroniczną mapę przestępczości

Londyn ma elektroniczną mapę przestępczości
04.09.2008 12:16

Policja i władze miejskie Londynu
zainaugurowały w środę publikację elektronicznej mapy miasta
obrazującej poziom przestępczości w trzech kategoriach
przestępstw pospolitych: kradzieży, włamań i wykroczeń przeciwko
pojazdom.

Oznacza to, że mieszkańcy metropolii po raz pierwszy będą mogli zorientować się w skali przestępczości w gminie, w której mieszkają, i uzyskać dostęp do policyjnej informacji w sprawie prewencji i wymogów bezpieczeństwa.

Na portalu publikowane są dane statystyczne umożliwiające porównanie skali zagrożenia w poszczególnych gminach ze średnią dla całego miasta.

Obszary niskiego zagrożenia pospolitą przestępczością zaznaczone są na ciemnoniebiesko, średniego - na żółto, wysokiego zaś - na ciemnoczerwono.
W zamieszkanej przez wielu Polaków gminie Ealing w zachodnim Londynie w lipcu br. dokonano 711 pospolitych przestępstw, wobec 63. w czerwcu, co sytuuje ją w grupie gmin średniego zagrożenia.

O wprowadzenie elektronicznej mapy przestępczości zabiegał burmistrz Londynu Boris Johnson w trakcie kampanii wyborczej. Inicjatywę poparła policja, widząc w niej sposób na budowanie więzi ze społecznościami lokalnymi. Rząd obiecał, że do końca br. podobne mapy będą sporządzone dla całego terytorium Anglii i Walii.

Przeciwnicy tej inicjatywy argumentowali, że będzie miała niekorzystny wpływ na ceny nieruchomości w okolicach o wysokim zagrożeniu przestępczością. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)