Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru

Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

29.08.2019 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pilot samolotu Airbus A320 przewożąc ok. 186 pasażerów został zmuszony do wykonania niebezpiecznego manewru, kiedy zbliżał się w okolice lotniska Gatwick w Londynie. Z trudem udało się uniknąć zderzenia.

Samolot Airbus A320 zbliżając się na lotnisko Gatwick w Londynie musiał wykonać manewr unikowy. Piloci zauważyli zbliżający się dron, jak podaje brytyjska Rada Airprox (UKAB).

Pilot leciał na wysokości 518 m, kiedy zobaczył urządzenie. Musiał natychmiast wykonać obrót w prawo, by wyminąć dron. UKAB powiedział, że dron leci powyżej maksymalnej dozwolonej wysokości (120 m) w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

To nie pierwszy tego typu przypadek na lotnisku Gatwick Wcześniej pilot Boeinga 747, zbliżając się do Heathrow, 6 czerwca, zobaczył żółto-pomarańczowy dron przelatujący po lewej stronie samolotu.

Jak podaje The Guardian, w Wielkiej Brytanii w 2018 r. zgłoszono 125 przypadków niebezpiecznych sytuacji w jakich znalazły się samolotu z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących dronów. Stanowi to wzrost o 34% w stosunku do 93 w poprzednim roku.

Zagrożenie ze strony dronów spowodowało odwołanie w zeszłym roku ok. 1000 lotów z Gatwick Lotniska w Heathrow, Leeds Bradford i Dublinie również zostały zmuszone do zawieszenia lotów z powodu działalności dronów w zeszłym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)