Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru

Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru29.08.2019 11:58
Londyn. Airbus A320 blisko katastrofy. Pilot zmuszony do niebezpiecznego manewru
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Pilot samolotu Airbus A320 przewożąc ok. 186 pasażerów został zmuszony do wykonania niebezpiecznego manewru, kiedy zbliżał się w okolice lotniska Gatwick w Londynie. Z trudem udało się uniknąć zderzenia.

Samolot Airbus A320 zbliżając się na lotnisko Gatwick w Londynie musiał wykonać manewr unikowy. Piloci zauważyli zbliżający się dron, jak podaje brytyjska Rada Airprox (UKAB).

Pilot leciał na wysokości 518 m, kiedy zobaczył urządzenie. Musiał natychmiast wykonać obrót w prawo, by wyminąć dron. UKAB powiedział, że dron leci powyżej maksymalnej dozwolonej wysokości (120 m) w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

To nie pierwszy tego typu przypadek na lotnisku Gatwick Wcześniej pilot Boeinga 747, zbliżając się do Heathrow, 6 czerwca, zobaczył żółto-pomarańczowy dron przelatujący po lewej stronie samolotu.

Zobacz też: Awaryjne lądowanie. Nagranie z samolotu

Jak podaje The Guardian, w Wielkiej Brytanii w 2018 r. zgłoszono 125 przypadków niebezpiecznych sytuacji w jakich znalazły się samolotu z powodu nieprzestrzegania przepisów dotyczących dronów. Stanowi to wzrost o 34% w stosunku do 93 w poprzednim roku.

Zagrożenie ze strony dronów spowodowało odwołanie w zeszłym roku ok. 1000 lotów z Gatwick Lotniska w Heathrow, Leeds Bradford i Dublinie również zostały zmuszone do zawieszenia lotów z powodu działalności dronów w zeszłym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)