ycipk-2ip7d6

Lockheed Martin zaprezentował pierwszy bezzałogowy tankowiec

Po bezzałogowych dronach rozpoznawczych Marynarka Wojenna USA chce wykorzystać drony do tankowania w powietrzu. Jeden z głównych producentów uzbrojenia na świecie, firma Lockheed Martin, zaprezentował swój pomysł na bezzałogową, latającą cysternę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok od przodu na Lockhed Martin MQ-25
Widok od przodu na Lockhed Martin MQ-25 (Lockheed Martin)
ycipk-2ip7d6

MQ-25, tak będzie nazywał się przyszły samolot-cysterna latający w Marynarce Wojennej USA. W tej chwili aż trzy firmy konkurują o lukratywny kontrakt na produkcję maszyny. Są to Boeing, General Atomics oraz Lockheed Martin. Ten ostatni pokazał wizualizację swojego rozwiązania MQ-25.

Pojazd rozwijany jest przez Skunk Works czyli tajne niegdyś biuro wewnątrz Lockheed Martina, które zajmuje się najbardziej zaawansowanymi technologiami wojskowymi. Stoją oni m.in. za takimi samolotami jak F-117 Nighthawk, SR-71 Blackbird, czy F-22 Raptor.

ycipk-2ip7d6

MQ-25 w projekcie Lockheed Martina bazuje na zupełnie nowej konstrukcji, nie jest to dron rozpoznawczy przerobiony na cysternę. Jego twórcy bardzo często to zaznaczają. Aby dostosować go do pracy na lotniskowcach został wyposażony w składane skrzydła w układzie delta. Dzięki temu zapewniają większą powierzchnię nośną przy mniejszej rozpiętości.

W wizualizacji przedstawionej przez producenta widać, że w przyszłości będzie możliwość łatwego dostosowania drona do nowych zadań: rozpoznawczych i bojowych. Samolot będzie mógł być pokryty materiałami pochłaniającymi fale radarowe, a na dwóch węzłach na dolnej części kadłuba będzie można zamontować dodatkowe zbiorniki paliwa lub pociski szybujące.

Polub WP Tech
ycipk-2ip7d6
ycipk-2ip7d6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ip7d6