Little Baby Bum: jeden z największych kanałów na YouTube sprzedany

Little Baby Bum: jeden z największych kanałów na YouTube sprzedany
Źródło zdjęć: © YouTube
Adam Bednarek

14.09.2018 14:40, aktual.: 15.09.2018 11:28

To 9. najpopularniejszy kanał na YouTube pod względem liczby wyświetleń. Little Baby Bum ma już nowego właściciela, a suma transakcji przyprawia o zawrót głowy.

Ile można zarobić na sprzedaży kanału na YouTube? Bardzo dużo, o ile ten znajduje się w ścisłej dziesiątce najpopularniejszych. A jako że Little Baby Bum - kanał z animacjami dla dzieci, na którym publikowane były animacje z piosenkami i rymowankami - spełnia ten warunek, to transakcja może opiewać nawet na 8,5 mln funtów. Czyli przeszło 40 mln zł.

Dokładna kwota, za jaką sprzedano Little Baby Bum, nie jest jednak znana. Szacunkiem zajęła się firma Goat Agency. Zainteresowane strony nie zdradzają konkretnych kwot.

Little Baby Bum zostało pozyskane przez agencję Moonbug. To dziecko m.in. byłego pracownika Disneya, Rene'a Rechtmana, oraz Johna Robsona - byłego pracownika WildBrain, firmy mającej kontrolę nad takimi bajkami jak "Teletubisie".

Niestety, popularność filmów dla najmłodszych przyciąga nie tylko mediowych potentatów. Fakt, że dzieci chcą oglądać kolorowe i uśmiechnięte postaci, jest wykorzystywany przez oszustów, którzy podszywają się pod autorów bajek, by publikować na kanale odrażające treści. O ciemnej stronie dziecięcego YouTube'a pisał Grzegorz Burtan z WP Tech. Są to m.in. filmy z podmienionymi głowami znanych bohaterów, które po modyfikacjach wyglądają jak postaci z horrorów. YouTube - po interwencjach reklamodawców, których spoty wyświetlały się w kontrowersyjnych filmach - zdecydował się wypowiedzieć wojnę szkodliwym podróbkom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)