Linux Mint Daryna coraz bliżej

Linux Mint Daryna coraz bliżej

Linux Mint Daryna coraz bliżej
Źródło zdjęć: © IDG
28.01.2008 07:30, aktualizacja: 28.01.2008 09:58

Twórcy dystrybucji Mint udostępnili drugie wydanie RC najnowszej edycji Linux Mint KDE 4.0. System coraz bardziej upodabnia się do głównej edycji.

Po dużym sukcesie wydań nazwanych Cassandra i Bianca twórcy projektu Mint przygotowują się do wydania kolejnej serii swoich produktów. Edycja 4.0 Daryna bazuje na Ubuntu Gutsy Gibbon i jest w pełni z nim kompatybilna. W projekcie można odnaleźć wiele modyfikacji głównej dystrybucji wykorzystującej środowisko graficzne Gnome. Jedną z takich modyfikacji jest Linux Mint KDE, który jak sama nazwa wskazuje, korzysta z możliwości KDE. Niestety, tylko Mint Main Edition posiada wszystkie aplikacje i usprawnienia stworzone specjalnie dla rodziny Mint. Deweloperzy w tej kwestii pracują nad ujednoliceniem wszystkich gałęzi projektu.

Obraz
© Linux Mint KDE 4.0 (fot. IDG)

Mint Daryna KDE RC 2 działa z jądrem 2.6.22-14 oraz KDE 3.5.8. Można w niej odnaleźć między innymi Mozilla Thunderbird 2.0 oraz zmodyfikowane wydania Mozilla Firefox i Sunbird 0.7. System będzie dystrybuowany w postaci obrazów płyt DVD, lecz niewykluczone jest, iż wkrótce pojawi się wersja miniKDE. Więcej informacji można odnaleźc na stronie projektu.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)