Linux Mint 4.0 Beta

Linux Mint 4.0 Beta

Linux Mint 4.0 Beta
Źródło zdjęć: © IDG
29.10.2007 19:00, aktualizacja: 30.10.2007 09:45

Pojawiła się pierwsza wersja beta systemu Linux Mint 4.0, ochrzczona nazwą Daryna. Dystrybucja bazuje na osiągnięcia edycji Celena i projekcie Ubuntu 7.10.

Po sukcesie edycji Cassandra i Bianca, twórcy projektu Mint pracują nad udoskonaleniem ich najnowszego przedsięwzięcia, Daryna. Tak jak w poprzednich wydaniach, system ten jest przeznaczony do prac biurowych i multimediów. Łączy on innowacje Ubuntu Gutsy Gibbon z nowościami w aplikacjach Mint, takimi jak mintInstall, czy mintDesktop.

Linux Mint 4.0 wykorzystuje jądro 2.6.22 oraz środowisko graficzne Gnome 2.20. Wraz z nimi pojawiło się zaktualizowane oprogramowanie, w tym OpenOffice.org 2.3 i Mozilla Thunderbird 2.0. Największe zmiany dotyczą aplikacji specjalnie zaprojektowanych na potrzeby dystrybucji Mint.

Użytkownik ma teraz do dyspozycji nowe narzedzie mintUpdate, dzięki któremu może aktualizować wszystkie komponenty systemu poprzez łatwy w obsłudze interfejs graficzny. Jest to zarazem aplikacja bardzo konfigurowalna, dzięki czemu można wyświetlać różne typy zainstalowanych programów. MintUpdate zastępuje menedżer aktualizacji Gutsy Gibbon. Kilka zmian nastąpiło również w mintInstall, który pozwala przeglądać Software Portal bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Oczywiście wraz z Gutsy Gibbon w wydaniu Daryna zostało zawarte oprogramowanie Compiz Fusion wraz z menedżerem efektów. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu - http://linuxmint.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)