Linux Mint 4.0 Beta

Linux Mint 4.0 Beta
Źródło zdjęć: © IDG

29.10.2007 19:00, aktual.: 30.10.2007 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się pierwsza wersja beta systemu Linux Mint 4.0, ochrzczona nazwą Daryna. Dystrybucja bazuje na osiągnięcia edycji Celena i projekcie Ubuntu 7.10.

Po sukcesie edycji Cassandra i Bianca, twórcy projektu Mint pracują nad udoskonaleniem ich najnowszego przedsięwzięcia, Daryna. Tak jak w poprzednich wydaniach, system ten jest przeznaczony do prac biurowych i multimediów. Łączy on innowacje Ubuntu Gutsy Gibbon z nowościami w aplikacjach Mint, takimi jak mintInstall, czy mintDesktop.

Linux Mint 4.0 wykorzystuje jądro 2.6.22 oraz środowisko graficzne Gnome 2.20. Wraz z nimi pojawiło się zaktualizowane oprogramowanie, w tym OpenOffice.org 2.3 i Mozilla Thunderbird 2.0. Największe zmiany dotyczą aplikacji specjalnie zaprojektowanych na potrzeby dystrybucji Mint.

Użytkownik ma teraz do dyspozycji nowe narzedzie mintUpdate, dzięki któremu może aktualizować wszystkie komponenty systemu poprzez łatwy w obsłudze interfejs graficzny. Jest to zarazem aplikacja bardzo konfigurowalna, dzięki czemu można wyświetlać różne typy zainstalowanych programów. MintUpdate zastępuje menedżer aktualizacji Gutsy Gibbon. Kilka zmian nastąpiło również w mintInstall, który pozwala przeglądać Software Portal bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Oczywiście wraz z Gutsy Gibbon w wydaniu Daryna zostało zawarte oprogramowanie Compiz Fusion wraz z menedżerem efektów. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu - http://linuxmint.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)