LinkedIn już w Outlooku. Wkrótce Facebook i MySpace

LinkedIn już w Outlooku. Wkrótce Facebook i MySpace

LinkedIn już w Outlooku. Wkrótce Facebook i MySpace
Źródło zdjęć: © Linkedin
18.02.2010 16:30, aktualizacja: 18.02.2010 16:44

Microsoft udostępnił LinkedIn Outlook Connector, wtyczkę do popularnego klienta poczty elektronicznej Outlook, która umożliwia wyświetlanie danych korespondentów z profilów LinkedIn. Firma zapowiedziała, że wraz z Office 2010 zamierza udostępnić moduł obsługi serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy MySpace.

Microsoft zapowiedział wtyczkę Outlook Social Connector już w listopadzie 200. roku, kiedy to firma opublikowała podczas konferencji Professional Developers Conference pakiet Outlook Social Connector SDK przeznaczony dla producentów oprogramowania.

Obraz

"Outlook Social Connector zapewnia pracownikom dostęp do sieci biznesowych i społecznościowych. Pracownicy spędzają dużą część dnia w Outlooku. Większość z nich otrzymuje ponad 9. wiadomości e-mail dziennie. Outlook Social Connector umożliwia im szybsze kontaktowanie się z innymi ludźmi, bez przełączania programów i zmieniania stylu pracy" - powiedział wówczas Bartłomiej Danek z polskiego oddziału Microsoftu.
Microsoft już wcześniej zapowiadał, że dzięki nowej funkcji Outlook ma stać się centrum zarządzania dostępami do serwisów społecznościowych użytkownika. Outlook Social Connector udostępnia bezpośrednio w Outlooku historię komunikacji użytkownika z serwisami społecznościowymi, aby pomóc użytkownikom w śledzeniu konwersacji oraz utrzymywaniu kontaktów ze współpracownikami, przyjaciółmi i rodziną. Outlook Social Connector będzie obsługiwał sieci biznesowe i społecznościowe dzięki integracji z SharePoint 2010 w wersji beta oraz z Windows Live. Firma zapowiadała też, że pierwszym serwisem społecznościowym, którego będzie można obsługiwać za pomocą Outlooka będzie LinkedIn. Właśnie spełniono tę obietnicę. Aby wypróbować Outlook Social Connector z LinkedIn w Outlooku należy:
- Pobrać najnowszą wersję Outlook Social Connector ze strony Microsoftu (wymagany Outlook 2003, 2007 lub 2010)
- Po zainstalowaniu pobrać i zainstalować LinkedIn Outlook Connector
- Zrestartować Outlooka i postępować zgodnie z instrukcjami kreatora, który dokona wymaganej synchronizacji.

Po zakończeniu instalacji Outlook zacznie dostarczać użytkownikowi nowości z jego konta LinkedIn, w tym przede wszystkim profile osób, z którymi wymieniamy wiadomości e-mail oraz ich aktywność w serwisie. Jak na razie wtyczka nie posiada możliwości przesyłania informacji zwrotnej i aktualizowania danych w serwisie społecznościowym z poziomu Outlooka.

Microsoft zapowiedział, że wtyczki dla Facebooka i MySpace zostaną udostępnione do pobrania w momencie wprowadzenia na rynek pakietu Office 2010.

"Nie chcemy by te wtyczki były kolejnym wspaniałym sposobem na to, by bezproduktywnie stracić jak najwięcej czasu w pracy" - powiedział Will Kennedy, wiceprezes korporacyjnej grupy Office.

Kennedy twierdzi natomiast, że wtyczki Outlook Social Connector mogą być dobrze odebrane na rynku biznesowym i ułatwić procesy decyzyjne oraz komunikację pomiędzy firmami. Dzięki nim bowiem użytkownicy będą mogli błyskawicznie sprawdzić z jakimi rozmówcami mają przyjemność korespondować.

LinkedIn Outlook Connector - krótki pokaz

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)