Linie lotnicze rezygnują z biletów

Linie lotnicze rezygnują z biletów

28.08.2007 10:00, aktual.: 28.08.2007 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja IATA ( International Air Transport Association ) poinformowała, że złożyła ostatnie w historii zamówienie na papierowe bilety lotnicze. Od 1 czerwca przyszłego roku wszystkie linie lotnicze zrzeszone w Stowarzyszeniu powinny zacząć używać biletów elektronicznych.

_ "Za 278 dni papierowe bilety staną się przedmiotem kolekcjonerskim" _ - stwierdził Giovanni Bisignani, dyrektor generalny IATA. Dzięki rezygnacji z papierowych biletów linie lotnicze zaoszczędzą 9 dolarów na każdym pasażerze. Nie wiadomo tylko, czy na obniżce tej skorzystają pasażerowie. Wiadomo natomiast, że zyska środowisko naturalne. Na produkcję samych tylko biletów lotniczych potrzeba było rocznie 50 000 drzew.

Do IATA należy ponad 240 linii lotniczych, które obsługują 94% światowego ruchu lotniczego. Członkami IATA nie są przede wszystkim tanie linie, takie jaki Ryanair czy Easyjet. Te jednak już od pewnego czasu używają elektronicznych biletów. Pasażer na lotnisku pokazuje jedynie dowód tożsamości.

Program przejścia na bilety elektroniczne zapoczątkowano przed trzema laty. Obecnie 84% podróżnych nie otrzymuje do ręki papierowego biletu. Pierwszym krajem, w którym ruch lotniczy będzie odbywał się tylko i wyłącznie na podstawie biletów elektronicznych będą Chiny, które wprowadzą nowy system do końca bieżącego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)