"Limit finansowy transmisji danych" w Play

"Limit finansowy transmisji danych" w Play

"Limit finansowy transmisji danych" w Play
Źródło zdjęć: © Play
26.02.2010 17:07, aktualizacja: 01.03.2010 09:17

Od 1. marca Play wprowadza usługę Limit finansowy transmisji danych.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 544/2009 z dnia 18 czerwca 2009 r. od dnia 1 marca 2009 r. wszyscy użytkownicy sieci telekomunikacyjnej P4 korzystający z transmisji danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro będą mogli aktywować usługę "Limit transmisji danych". Dzięki tej usłudze transmisja danych w roamingu międzynarodowym w Strefie Euro po osiągnięciu określonego limitu finansowego, będzie automatycznie zablokowana na zasadach i warunkach opisanych poniżej.

Wszystkim użytkownikom korzystającym z usług typu post-paid przysługuje limit finansowy zbliżony do kwoty 265 zł (brutto) w odniesieniu do każdego okresu rozliczeniowego. W przypadku użytkowników korzystających z usług typu pre-paid i "Mix" przysługuje identyczny limit w odniesieniu do każdego miesiąca kalendarzowego .

W momencie, kiedy użytkownik osiągnie 80 % limitu finansowego, P4 przesyła wiadomość SMS informującą o tym fakcie. Użytkownik może w dowolnym momencie zażądać od P4 zaprzestania wysyłania takich powiadomień poprzez wyłączenie usługi, a następnie ponownego rozpoczęcia ich wysyłania poprzez włączenie usługi.

W przypadku, kiedy limit finansowy zostanie osiągnięty, P4 przesyła wiadomość SMS na numer użytkownika z procedurą, którą użytkownik stosuje jeżeli chce korzystać dalej z usługi transmisji danych w roamingu międzynarodowym, w Strefie Euro. Jeżeli użytkownik nie skorzysta z procedury, P4 niezwłocznie zaprzestaje świadczenia usługi transmisji danych w roamingu międzynarodowym, w Strefie Euro, a tym samym naliczania opłat.

Włączenie lub wyłączenie usługi odbywa się poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 120 o analogicznej treści _ wlacz _ lub _ wylacz _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)