Licencja Windows 7 beta 1 w szczegółach

Licencja Windows 7 beta 1 w szczegółach

Licencja Windows 7 beta 1 w szczegółach
30.12.2008 12:00, aktualizacja: 30.12.2008 12:18

W licencji ( EULA ) Windows 7 beta 1 znalazło się kilka interesujących szczegółów, z którymi warto się zapoznać przed instalacją systemu.

W licencji (EULA) Windows 7 beta 1 znalazło się kilka interesujących szczegółów, z którymi warto się zapoznać przed instalacją systemu.
Wspomniane szczegóły znajdują się na końcu pliku licencyjnego EULAID:Win7_B.1_PRO_NRL_en-US,. Z informacji tam zawartych wynika, że jedną kopię Windows 7 beta 1 można zainstalować na dowolnej ilości komputerów w celu przetestowania zgodności z oprogramowaniem i sprzętem. Microsoft przestrzega jednak przed używaniem wczesnej wersji testowej systemu w środowisku korporacyjnym.

Kolejną ważną informacją jest data wygaśnięcia wersji beta. Windows 7 beta 1 można używać do 1 sierpnia 2009 roku. Po tym okresie użytkowanie systemu przestanie być możliwe. Można się więc domyślać, iż jeszcze przed tym dniem Microsoft upubliczni wersję Release Candidate Windows 7. Podobna sytuacja miała miejsce z Vistą - jeszcze przed wygaśnięciem bety 2, gigant z Redmond udostępnił RC. Najprawdopodobniej beta 1 będzie jedyną publiczną betą Windows 7.

W oryginalnej licencji Visty znajdowały się zapiski, które uniemożliwiały instalację z systemu na kilku maszynach wirtualnych. Zmieniło się to wraz z premierą dodatku SP1. Windows 7 można zainstalować na jednej maszynie wirtualnej. Podobnie rzecz ma się z aktywacją systemu. Zasady są identyczne, jak te wprowadzone w Vista SP1.

Microsoft zabrania także przeprowadzania testów wydajnościowych na nowym systemie. Można je jedynie wykonać za pisemną zgodą giganta z Redmond. Jako, że system udostępniony będzie we wczesnej fazie beta to domyślnie uruchomione będą funkcje Customer Experience Improvement Program oraz automatyczne raportowanie błędów. Oczywiście można je wyłączyć.

Windows 7 beta 1 powinien zostać udostępniony - http://www.pcworld.pl/news/327756/windows.7.beta.1.tuz.tuz.html wszystkim zainteresowanym już w styczniu przyszłego roku.

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę - http://www.pcworld.pl/artykuly/60117/windows.7.html" ( PC World 01/2009 )

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)