Licealiści wyłudzili przez Internet 70 tys. zł

Licealiści wyłudzili przez Internet 70 tys. zł

Licealiści wyłudzili przez Internet 70 tys. zł
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
21.12.2007 10:05, aktualizacja: 21.12.2007 12:03

Policjanci z Wrocławia i Biura Kryminalnego KGP zatrzymali trzech licealistów zamieszanych w wyłudzenie z kont klientów jednego z banków ok. 70 tys. zł. Dwaj z nich odpowiedzą za oszustwo. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Prokuratura wystąpi do sądu o ich aresztowanie.

Zbigniew Urbański z wydziału prasowego KGP poinformował, że 18-letni Bartosz P. i 17-letni Michał D. założyli stronę internetową na tajlandzkim serwerze, która do złudzenia przypominała stronę banku. Później rozesłali pięć tysięcy maili z informacją o problemach z systemem i prośbą o ponowne zalogowanie się.

_ W tej wiadomości podali link do stworzonej przez siebie strony. 250 klientów banku na nią odpowiedziało i podało nastolatkom swoje hasła, a nawet kody jednorazowe do transakcji _ - dodał Urbański.

Młodzi ludzie wykorzystywali konta do internetowych zakupów - sprzętu elektronicznego i ... kosmetyków. _ Wpadli dzięki śladom, które zostawili po swojej działalności w Internecie _ - zaznaczył Urbański.

Trzeci z zatrzymanych nastolatków po przesłuchaniu został zwolniony. _ Jak się okazało nie brał bezpośrednio udziału w oszustwach a jedynie woził swoich kolegów. Dwaj pozostali przyznali się do winy _ - powiedział Urbański.

Zatrzymani chłopcy mają na swoim koncie też inne oszustwa. Jak ustalili policjanci, wcześniej - od 2005 r. - do zakupów w Internecie używali numerów kradzionych kart kredytowych.

Policja apeluje do klientów banków, którzy korzystają z kont poprzez Internet o szczególną ostrożność. _ Pamiętajmy, że banki nie rozsyłają do swoich klientów tego typu wiadomości z linkiem do swojej strony i prośbami podania hasła czy jednorazowych kodów dostępów _ - zaznaczył Urbański.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)