LG zdobywa cztery nagrody EISA

LG zdobywa cztery nagrody EISA

LG zdobywa cztery nagrody EISA
25.08.2009 10:02, aktualizacja: 25.08.2009 10:18

Nowy telewizor, odtwarzacz Blu-ray, kino domowe z blu-ray’em i multimedialny telefon - oto nagrody dla czołowych produktów LG.

Paneliści European Imaging and Sound Association (Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku, EISA) przyznali tytuł „European Best Value LCD TV 2009-2010”. (najlepszego pod względem wskaźnika cena/wartość europejskiego telewizora LCD) dla telewizora LG SL8000. Według ich oceny LG BD390 to „European Best Value Blu-Ray Player 2009-2010” (najlepszy pod względem wskaźnika cena/wartość europejski odtwarzacz Blu-Ray), a bezkonkurencyjne kino domowe LG HB954PB to „European Home Theater System 2009-2010”. Z kolei w segmencie telefonów komórkowych przebój roku 2009 - LG KM900 Arena otrzymał tytuł „European Green Mobile Phone 2009-2010” (najbardziej ekologicznego europejskiego telefonu komórkowego). Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 września 2009 r. na targach IFA w Berlinie.

„Nagrody przyznane przez grono ekspertów zrzeszonych w EISA potwierdzają naszą czołową pozycję na rynku europejskim. Produkty LG są tak projektowane, by najlepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów, łącząc zaawansowane technologie ze stylowym wzornictwem”. – powiedział Paweł Binder, Marketing Manager Electronics Polska. „Wyróżnienie dla Areny – flagowego telefonu LG na 2009, docenianego już wielokrotnie za design, komfort użytkowania i niezrównane możliwości, to dla nas potwierdzenie słuszności realizowanej przez LG strategii w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju” - dodał Binder.

EISA to stowarzyszenie 5. wydawnictw zajmujących się tematyką elektroniki użytkowej z 19 krajów europejskich. Redaktorzy naczelni magazynów co roku przeprowadzają testy zaproponowanych przez producentów najnowszych produktów, a następnie wyłaniają najlepsze, przyznając im nagrody w kategoriach: sprzęt audio i kino domowe, wideo, foto, car audio, telefony komórkowe i dla urządzeń najbardziej ekologicznych.

LG Electronics wieloktornie otrzymywał już nagrody przyznawane przez EISA. W 200. roku na ich szczególną uwagę zasłużył telewizor LG SL8000, który - jak napisano w uzasadnieniu - „jest szczytowym osiągnięciem wzornictwa dzięki unikatowemu wykończeniu, które sprawia, że wygląda jak jednolita płyta z przydymionego szkła”. Tytuł European Best Value LCD TV 2009-2010 to także zasługa potężnych możliwości nowego telewizora LG SL8000, który gwarantuje znakomity obraz jakości Full HD za przystępną cenę.

Obraz
© (fot. LG)

Nowoczesny sieciowy odtwarzacz Blu-Ray LG BD39. z interfejsem WI-Fi i certyfikatem DLNA dzięki funkcji BD-Live pozwala użytkownikom uczestniczyć w grach on-line, słuchać muzyki z sieci i oglądać filmy z serwisu YouTube. BD390 jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi standardami interfejsów (USB, HDMI 1080p, S-Video, YUV), a do tego zapewnia też sygnał analogowy w formacie 7.10. Obsługa formatów wysokiej rozdzielczości, takich jak MKV i DivX HD oraz tryb Express Reaction nie pozostawiają wątpliwości, że innego wyboru być nie mogło - LG BD390 to zdecydowanie „European Best Value Blu-Ray Player 2009-2010”.

Obraz
© (fot. LG)

Kino domowe LG HB954PB ma już na koncie m.in. nagrodę CES 200. Innovations Award. Dziś także paneliści EISA docenili absolutną czystość dźwięku i obrazu, dostęp do treści z dysków Blu-ray, obsługę plików DivX HD i MKV oraz strumieniową transmisję wideo z YouTube. Ten 5.1 kanałowy system kina domowego korzysta z technologii Dolby True HD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio Essential, dzięki czemu gwarantuje doznania dźwiękowe najwyższej klasy. LG HB954PB może także łączyć się bezpośrednio z Internetem przez wbudowany szybki interfejs Wi-Fi, jak również odtwarzać muzykę bezpośrednio z iPoda. Dużym atutem systemu jest wygląd nowego kina domowego - cztery głośniki mają kształt kielichów do szampana w atrakcyjnych kolorach srebrnym i niebieskim.

Obraz
© (fot. LG)

LG-KM90. Arena łączy w sobie eleganckie wzornictwo oraz najlepsze technologie, stworzone, by spełniać oczekiwania użytkowników telefonów LG. Inteligentny ekran dotykowy wyposażony w trójwymiarowy interfejs graficzny LG klasy S, cyfrowy dźwięk przestrzenny Dolby Mobile, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli oraz pamięć do 40 GB to tylko niektóre z udogodnień wprowadzonych do Areny. W uzasadnieniu jury EISA podkreśliło szczególnie atrakcyjny wygląd i szereg funkcji, które sprawiają, że model KM900 to przebój 2009 roku. Arena jest także – w ocenie EISA - najbardziej ekologicznym, w pełni funkcjonalnym telefonem komórkowym na dzisiejszym rynku, wyznaczającym nowy standard pod względem stosowanych komponentów i materiałów (według analizy SIMS Recycling).

Obraz
© (fot. LG)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)