LG zaprezentuje telewizor wykorzystujący technologię Nano

LG zaprezentuje telewizor wykorzystujący technologię Nano

LG zaprezentuje telewizor wykorzystujący technologię Nano
Źródło zdjęć: © LG
31.08.2010 13:37, aktualizacja: 31.08.2010 13:54

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG ujawni telewizory LCD LED nowej generacji - LEX8, wykorzystujące technologię podświetlania ekranu Nano. Technologia ta wykorzystuje bardzo cienką folię ze specjalnego tworzywa, która - umieszczona przed diodami LED - sprawia, że światło równomiernie rozprasza się po całej powierzchni ekranu.

Dzięki temu obraz wyświetlany na telewizorze jest wyraźniejszy. Antyrefleksyjny panel pokrywający ekran telewizora LG LEX8 minimalizuje dodatkowo efekt odbicia światła emitowanego przez źródła zewnętrzne, w tym światło słoneczne. W modelu LG LEX8 zastosowano funkcję Micro Pixel Control, która pozwala niezależnie kontrolować miejscowe przyciemnianie stref na ekranie, zarówno podczas wyświetlania obrazów dwu-, jak i trójwymiarowych.

Obraz
© (fot. LG)

Model wykorzystuje technologię TruMotion 40. Hz, która redukuje efekt rozmycia. LG LEX8 jest najcieńszym na świecie telewizorem Full LED, zaprojektowanym zgodnie ze stylistyką LG Infinia.

Dzięki funkcji NetCast użytkownicy LEX8 mogą uzyskać dostęp do wybranych serwisów internetowych, przeglądać zdjęcia i filmy online. Dodatkowo, nowy model można konfigurować z dowolnym urządzeniem multimedialnym wykorzystującym DLNA.

Telewizor LG LEX8 może być obsługiwany pilotem Magic Motion, który umożliwia nawigowanie po ekranie, zmienianie ustawień i uczestniczenie w grach za pomocą kursora. Pilot Magic Motion, oprócz przycisku zasilania i sterowania natężeniem dźwięku, wyposażony tylko jest w jeden wielofunkcyjny guzik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)