LG rozpocznie masową produkcję elastycznych ekranów OLED

LG rozpocznie masową produkcję elastycznych ekranów OLED

LG rozpocznie masową produkcję elastycznych ekranów OLED
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
30.01.2015 08:56, aktualizacja: 30.01.2015 10:28

Pierwsze urządzenia wyposażone w wygięte ekrany trafiły już do sprzedaży, ale daleko im do giętkości ekranów jaką można oglądać w filmach science-fiction. Co prawda jeszcze przez dłuższy czas telewizora nie będzie można zwinąć w rulon, ale chwila ta przybliżą się coraz szybciej – LG poinformowało, że jeszcze w tym roku rozpocznie masową produkcję prawdziwie elastycznych wyświetlaczy.

LG zapowiada, że nowa generacja wyświetlaczy OLED będzie produkowana w całości z plastiku. Ma to zapewnić, że urządzenia będą nie tylko elastyczne, ale także bardziej odporne na uszkodzenia. Niestety żadne rozwiązanie technicznie nie jest pozbawione wad. W tym wypadku jest nią to, że pierwsze produkowane seryjnie elastycznych ekranów OLED będą trochę odstawały pod względem jakości obrazu od swoich bardziej konserwatywnych kuzynów.

Biorąc jednak pod uwagę plany, jakie LG ma w związku z produkowanymi masowo elastycznymi ekranami OLED, można spodziewać się, że w najbliższym czasie dużo pieniędzy zostanie wpompowanych w badania zmierzające do zniwelowania tych różnic. LG, które początkowo chciałoby wykorzystywać elastyczne ekrany w smartfonach, tabletach i zegarkach, planuje już za dwa lata użyć ich do budowy zwijanych komputerów i telewizorów.

Tymczasem firma musi najpierw rozpocząć masową produkcję pierwszej generacji elastycznych wyświetlaczy. Według jej zapewnień produkcja powinna ruszyć w lipcu tego roku. Jeśli tak się stanie, to można zakładać, że pierwsze urządzenia wykorzystujące możliwości giętkich ekranów powinny pojawić się w okolicach przyszłorocznych targów CES.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)