LG robi telewizor, który można zwinąć w rulon!

LG robi telewizor, który można zwinąć w rulon!

LG robi telewizor, który można zwinąć w rulon!
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
11.07.2014 12:10, aktualizacja: 11.07.2014 12:35

Giętkich wyświetlaczy nigdy za wiele! Po zakrzywionym smartphonie Flex, LG postanowiło pójść za ciosem i pochwaliło się wyświetlaczem o przekątnej wynoszącej 18 cali, który można zwinąć w rulon.

Co prawda zaprezentowany przez LG Display wyświetlacz nie będzie tak wszechstronny jak zwinięta gazeta, ale można go zwinąć w rulon o średnicy 3 centymetrów. Koreańczykom udało się osiągnąć tak imponujące właściwości dzięki zastosowaniu w wyświetlaczu OLED specjalnej folii poliamidowej, która jest dużo bardziej giętka niż stosowane wcześniej w tym celu tworzywa sztuczne. Sam wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 1,200 na 810. Choć jest to dopiero prototyp, można się założyć, że już kilka osób zastanawia się w jaki sposób wykorzystać go do budowy na przykład giętkich tabletów.

Ale LG nie zamierza poprzestawać na tym. Szef działu badań i rozwoju koreańskiej firmy, In-Byung Kang, zapowiedział też, że do roku 2017 LG zamierza opracować giętkie wyświetlacze OLED pracujące w rozdzielczości Ultra HD o przekątnej 60 cali. Przyda się przy projektowaniu zwijanych telewizorów.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)