LG prezentuje panel LCD TV z odświeżaniem...480 Hz!

LG prezentuje panel LCD TV z odświeżaniem...480 Hz!

LG prezentuje panel LCD TV z odświeżaniem...480 Hz!
Źródło zdjęć: © LG
30.12.2008 19:36, aktualizacja: 31.12.2008 13:56

Jeżeli uważasz, że odświeżanie obrazu w telewizorze LCD z prędkością 120 razy na sekundę nie jest wystarczające, z pewnością zainteresuje cię najnowsza propozycja firmy LG Display - panel LCD TV Trumotion 480Hz, który może się pochwalić technologią 480 Hz.

*Jeżeli uważasz, że odświeżanie obrazu w telewizorze LCD z prędkością 120 razy na sekundę nie jest wystarczające, z pewnością zainteresuje cię najnowsza propozycja firmy LG Display - panel LCD TV Trumotion 480Hz, który może się pochwalić technologią 480 Hz. *Większość sprzedawanych obecnie telewizorów odświeża obraz z częstotliwością 5. lub 60 Hz, co w zasadzie sprawdza się w większości zastosowań, nie licząc obrazów szybko zmieniających się na ekranie. Nowsza generacja paneli, stosowana zarówno w telewizorach jak i monitorach LCD, posiada już możliwość odświeżania obrazu z częstotliwością dwukrotnie większą, 100 lub 120 herców.

Obraz
© (fot. IDG)

To jednak nic w porównaniu z najnowszym urządzeniem firmy LG, które pozwala na wyświetlanie obrazu z częstotliwością sięgającą aż 480 razy na sekundę. Udało się to osiągnąć dzięki kombinacji technologii Scanning Backlight Technology oraz technologii 240 Hz. Sprzęt, jak przekonuje jego producent, może się również pochwalić czasem reakcji matrycy na poziomie 4 milisekund (metoda pomiaru - "Motion Picture Response Time"). Ponadto automatycznie reguluje poziom podświetlenia, co ma się bezpośrednio przekładać na zmniejszenie zużycia energii.

Pierwsze urządzenia wykorzystujące 480-hercowe panele powinny się pojawić na rynku w drugiej połowie przyszłego roku. LG zamierza zaprezentować nowe rozwiązanie na najbliższych targach CES 2009 (styczeń, Las Vegas).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)