LG prezentuje elastyczny ekran o grubości 0,97 milimetra

LG prezentuje elastyczny ekran o grubości 0,97 milimetra
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

21.05.2015 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG od wielu lat prowadzi intensywne prace nad nowymi wyświetlaczami, skupiając się przede wszystkim na możliwościach jakie daje technologia OLED. Teraz koreańska firma wieści koniec grubych ramek i zapowiada ekrany tak cienkie, że będzie można przyczepiać je do ścian.

Firma zaprezentowała elastyczne ekrany OLED, które mają mniej niż milimetr grubości (dokładnie 0,97 milimetra). Nowy rodzaj ekranu jest prawie pięć razy cieńszy od obecnej generacji wyświetlaczy OLED wytwarzanej przez LG. Dzięki temu panel o przekątnej 55 cali ma ważyć jedynie 1,9 kilograma. Urządzenie o takich wymiarach ma być na tyle lekkie, że utrzyma się na macie magnetycznej przymocowanej do ściany.

Nie jest to jednak jeszcze pełnoprawny telewizor. Zaprezentowany w Seulu ekran pozbawiony był elektroniki pozwalającej na wyświetlanie obrazu na podstawie sygnału telewizyjnego. LG może zdecydować się na stworzenie osobnej skrzynki z elektroniką, która odbierałaby sygnały zewnętrzne, by nie zwiększać grubości ekranu.

Tego typu innowacje wymagają znacznych wydatków na badania, można więc spodziewać się, że elastyczne ekrany OLED LG cieńsze niż milimetr będą początkowo bardzo drogie.

Dlatego LG Display nie zamierza stawiać jedynie na nie. Yeo Sang-deog, szef oddziału zajmującego się ekranami w LG zapowiedział jednocześnie zwiększenie produkcji tradycyjnych ekranów OLED w drugiej połowie roku. Firma zamierza skupić się na ekranach dużych, o przekątnych 55 i 77 cali, jakie już są na rynku, oraz wprowadzić urządzenia z ekranami o przekątnej 99 cali. Jednocześnie planuje kontynuować badania nad elastycznymi ekranami dla urządzeń mobilnych oraz rozwiązaniami dla samochodów.

Zobacz także: Nasa chce uzbroić Międzynarodową Stację Kosmiczną w laser

Polecamy na stronach Giznet.pl: Spotify w nowej odsłonie

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)