LG podbija stawkę: recenzja telewizora plazmowego LG 32PG6000

LG podbija stawkę: recenzja telewizora plazmowego LG 32PG6000

LG podbija stawkę: recenzja telewizora plazmowego LG 32PG6000
29.01.2009 10:57, aktualizacja: 26.02.2009 12:04

Rynek 32-calowych telewizorów był jak dotąd całkowicie zdominowany przez technologię LCD. Spójrzmy jednak na ten telewizor, a zobaczymy coś dziwnego – płynny obraz, żadnego rozmycia, brak nadmiernej jaskrawości... Chwila, przecież to plazma!

Obraz

Telewizor plazmowy LG 32PG6000 to model HD Ready – nie Full HD – ale pozostałe parametry są bez zarzutu. Panel 1024x720 charakteryzuje się wspaniałym wzornictwem. Co prawda obramowanie nie należy, wbrew zapewnieniom LG, do najcieńszych, ale całość osłania elegancko prezentująca się szklana tafla.
Wygląd nowego LG jest tak stonowany i spokojny, że aż dziw, iż inni producenci nie idą tym śladem. Niewielu też decyduje się na umieszczenie czterech wejść HDMI v1.3 w 32-calowym telewizorze...

Obraz
© (fot. Hi-Fi Choice & Home Cinema)

Inne złącza to m.in. RS-232C oraz USB 2.0, które umożliwia odtwarzanie plików MP3 i JPEG. Pomimo braku możliwości wyświetlenia 1080 linii generowany przez 32PG6000 obraz z odtwarzacza Blu-ray jest bardzo szczegółowy i płynny. System Dual XD Engine pozwala uzyskać bardzo nasycone kolory i chociaż czerń nie jest tak głęboka, jak w przypadku niektórych konkurentów, LG i tak pod tym względem radzi sobie lepiej niż modele LCD o takiej samej przekątnej ekranu. To samo dotyczy szybkiego ruchu – płynnego i pozbawionego rozmyć. Solidny jest również dźwięk, chociaż tryb SRS TruSurround XT nie radzi sobie najlepiej z efektami surround.
LG 32PG600. ma dwie dość istotne wady. Statyczna grafika wyświetlana dłużej niż kilka minut pozostawia po sobie na krótki czas swój cień. Nie będzie to przeszkadzało przy oglądaniu filmów, ale gracze i widzowie uzależnieni od jednej stacji mogą się poczuć zawiedzeni.

Druga wada to ząbkowane krawędzie. Wszystkie ukośne linie mają „schodki”, a szybkie przejazdy kamery skutkują utratą rozdzielczości. Jednak obraz z tunera telewizyjnego jest gładki i czysty.

PODSUMOWANIE
Brak rozdzielczości Full HD sprawia, że jest to mniej atrakcyjna propozycja dla purystów. Jednak model ten oferuje świetną jakość za niewygórowaną cenę - ok. 2.00. zł - pozwala delektować się wspaniałym i wyrazistym obrazem w każdych warunkach.
wydanie internetowe www.hfc.com.pl

Źródło artykułu:Hi-Fi Choice & Home Cinema
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)