LG: Plazmy na fali

LG: Plazmy na fali

LG: Plazmy na fali
Źródło zdjęć: © LG
18.03.2008 11:30, aktualizacja: 04.03.2013 11:41

Telewizory wyposażone w ekrany plazmowe cieszą się ostatnio coraz większą popularnością - poinformowali przedstawiciele koncernu LG. Duże zapotrzebowanie na plazmy pozwoliło południowokoreańskiej firmie na znaczne poprawienie wyników finansowych działu odpowiedzialnego za produkcję telewizorów.

_ "Wyniki finansowe działu produkującego i sprzedającego telewizory plazmowe poprawiają się bardzo szybko - sądzę, że dzięki temu już w połowie bieżącego roku znów zacznie on przynosić zyski" _ - powiedział w rozmowie z dziennikarzem agencji AP Yong Nam, szef LG.

Obraz
© Telewizor plazmowy PG6000 (fot. LG)

W ubiegłym roku "plazmowy" dział LG Electronics przynosił znaczące straty - klienci częściej wybierali telewizory LCD, co sprawiło, że w ostatnim kwartale 2007 r. dział ten odnotował ponad 11 mln USD strat. Ostatnio jednak zainteresowanie telewizorami PDP znów znacząco wzrosło - do tego stopnia, że koncern spodziewa się wkrótce osiągnięcia zysków.

Przedstawiciele LG zapowiedzieli też, że firma zamierza w najbliższym czasie szybko się rozwijać - niewykluczone, że również poprzez przejęcia innych producentów lub fuzje.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu firma Pioneer zapowiedziała, że wkrótce zrezygnuje z produkcji wyświetlaczy plazmowych - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=142975, gdyż jest to zbyt kosztowane. Nie znaczy to jednak, że plazmy z logo Pionnera znikną ze sklepów - firma wciąż będzie sprzedawać takie telewizory, z tym, że ekrany do nich zamierza kupować u innych producentów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)