LG Optimus LTE P936 - tajemniczy smartfon

LG Optimus LTE P936 - tajemniczy smartfon

LG Optimus LTE P936 - tajemniczy smartfon
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
23.03.2012 10:40

Amerykańska Federalna Komisja Łączności zaakceptowała właśnie zupełnie dotychczas nieznany model smartfonu LG Optimus LTE P936, który z dużą dozą prawdopodobieństwa planowo ma ukazać się w… Europie.

Sugerują to dwie kategorie faktów: po pierwsze, P93. (jak mówią jankeskie dokumenty FKŁ) był testowany tylko pod standardowymi częstotliwościami AT&T 2G, których użycie odchodzi w USA do lamusa, a po drugie – Stany Zjednoczone, Kanada i Korea Południowa (czyli pozostałe miejsca, poza Europą, gdzie premiera P936 byłaby bardzo możliwa) otrzymały już swoje wersje smartfonów Optimus LTE, co oznacza, że LG raczej nie wprowadzi na ich rynki kolejnego z nich. Poczekamy – zobaczymy.

Częściową specyfikację urządzenia udało się poznać dzięki portalowi GSM Dome, który w jakiś sposób dotarł do jego prototypu. Prezentuje się ona następująco: dwurdzeniowy procesor ARMv7 (1,5GHz), 4,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×72. (720p, 320dpi), 8-megapikselowa kamera, zdolna do nagrywania obrazu w jakości HD, no i OS w postaci niestety nie najświeższego Androida 2.3.6. Gingerbread. Tyle wiadomo. Przynajmniej na razie.

O tym, czy LG Optimus LTE P93. rzeczywiście ukaże się w Europie (a szczególnie w Polsce) przekonamy się dopiero za jakiś czas, być może – co bardzo możliwe – nie prędzej niż wraz z oficjalnym komunikatem koreańskiej firmy w tej sprawie.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)