LG na CES 2009: 24-calowa panorama z podświetleniem LED

LG na CES 2009: 24-calowa panorama z podświetleniem LED

LG na CES 2009: 24-calowa panorama z podświetleniem LED
30.12.2008 10:31, aktualizacja: 30.12.2008 12:07

Koncern LG wykorzysta przyszłotygodniowe targi Consumer Electronics Show do prezentacji wielu ciekawych nowości produktowych. O telewizorze LCD podświetlanym diodami LED już informowaliśmy - teraz przyszła pora na monitor komputerowy, również wykorzystujący tę technologię.

Monitor nosi oznaczenie W2486L. Dysponuje on panoramiczną matrycą LCD o przekątnej 2. cali. Niestety nie znamy zbyt wielu szczegółów technicznych tego urządzenia. Z informacji dostępnych w specjalistycznych serwisach internetowych wynika, że zastosowana w monitorze matryca ma charakteryzować się czasem reakcji na poziomie 2 milisekund oraz kontrastem 1 000 000:1. Grubość całego panelu ma mieścić się w granicy 2 cm.

Obraz
© (fot. IDG)

Producent zapowiada też, że zastosowanie podświetlania LED obniży koszt utrzymania urządzenia - zapotrzebowanie W2486L na energię ma bowiem wynosić o połowę mniej, niż w konkurencyjnych modelach 24".

Przypomnijmy, że stosowanie diod LED to bardziej zaawansowany system podświetlenia ekranów LCD. Przewyższa on system lamp fluorescencyjnych z zimną katodą (CCFL) m.in. pod względem energooszczędności, przyjazności środowisku (wyeliminowanie rtęci z konstrukcji paneli) oraz lepszych wrażeń użytkownika (większa głębia kolorów).

Na targach Consumer Electronics Show, które ruszają w Las Vegas już 8 stycznia 2009 r. LG zaprezentuje też najcieńszy LED LCD TV na świecie .

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)