LG KC910 Renoir - bogactwo funkcji - test

Viewty i Prada to telefony, które zmieniły wizerunek koncernu LG. Debiut na rynku telefonów z dotykowym ekranem znacznie umocnił pozycję koreańskiego producenta. W końcu przyszedł czas na nowe wersje "dotykowców" - Prada II i Renoira. Właśnie ten drugi - LG KC910 Renoir - trafił do naszych testów. Z dawnego Viewty pozostał tylko tych samych parametrów ekran i interfejs użytkownika, cała reszta to już same nowości.

LG KC910 Renoir - bogactwo funkcji - test
Źródło zdjęć: © TELEPOLIS.PL

03.03.2009 | aktual.: 03.03.2009 12:16

Viewty i Prada to telefony, które zmieniły wizerunek koncernu LG. Debiut na rynku telefonów z dotykowym ekranem znacznie umocnił pozycję koreańskiego producenta. W końcu przyszedł czas na nowe wersje "dotykowców" - Prada II i Renoira. Właśnie ten drugi - LG KC910 Renoir - trafił do naszych testów. Z dawnego Viewty pozostał tylko tych samych parametrów ekran i interfejs użytkownika, cała reszta to już same nowości: WiFi, aparat fotograficzny 8 Mpix, GPS, akcelerometr, szybsza wersja HSDPA...

Według specyfikacji, telefon oferuje jeden z najbogatszych zestawów funkcji, jaki odnaleźć można we współczesnych telefonach. Czy Renoir ma szansę na sukces na rynku telefonów multimedialnych? 8 Mpix to krok do przodu czy raczej przesada w przypadku telefonu komórkowego? Na te właśnie pytania odpowie ten artykuł.

Malarz od LG to telefon, w którym mało jest kompromisów. Jedna z najwyższych na rynku jakość zdjęć, WiFi, HSDPA, GPS, fenomenalne słuchawki, radząca sobie z tym wszystkim bateria i estetyczny wygląd, to pakiet atrakcji, obok którego trudno jest przejść obojętnie. Renoir jest dużym krokiem na przód w ewolucji myśli technicznej LG, pokazuje, że producent ten nie tylko wyrównuje poziom do konkurencji, ale też wyznacza nowe trendy. To pierwszy testowany przeze mnie telefon bez samodzielnego systemu operacyjnego, na którym praca wielozadaniowa niewiele różni się od tej znanej ze smartfonów.

Owszem, jest też garść minusów. Największy żal mam do "poprawionej" klawiatury QWERTY, na której nie da się już pisać opuszkami palców. Szwankują też kodeki wideo, a ergonomia aplikacji do obsługi aparatu woła o pomstę do niebios. Liczę na to, że producent poprawi te uchybienia. To przecież tylko i wyłącznie kwestie programistyczne. Po ich usunięciu, pozostanie już tylko sam miód. Smacznego.

Wady:

- nieergonomiczna obsługa aparatu fotograficznego
- niewygodna ekranowa klawiatura QWERTY
- wybiórczość działania odtwarzacza filmów DivX i XviD
- przeciętna czytelność ekranu w ostrym oświetleniu
- brak dedykowanego złącza słuchawkowego
- rysik w formie breloka, a nie chowany w obudowie

Zalety:

- estetyka konstrukcji i wysoka jakość użytych materiałów
- długi czas pracy na baterii
- 3-calowy dotykowy ekran
- wyśmienita jakość rejestrowanych zdjęć i nagrywanego wideo
- w zestawie rewelacyjnej jakości słuchawki dokanałowe
- system poprawy jakości dźwięku Dolby Mobile
- nawigacja GPS i funkcja geotagging<;br> - WiFi i HSDPA
- wyjście TV
- możliwość pracy wielozadaniowej
- radio FM z RDS-em
- akcelerometr
- dopracowana przeglądarka internetowa i pakiet aplikacji Google'a
- możliwość odręcznego wprowadzania tekstu

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (232)