LG Display: ekrany notebooków do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz

LG Display: ekrany notebooków do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz

LG Display: ekrany notebooków do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz
22.12.2008 17:00, aktualizacja: 23.12.2008 08:45

Firma LG Display stworzyła nowe ekrany do notebooków, dzięki którym użytkownicy będą mogli pracować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz przy pełnym nasłonecznieniu. Charakterystyczną cechą nowych wyświetlaczy jest możliwość zmiany sposobu podświetlania panelu.

Panele LCD wymagają użycia źródła światła umożliwiającego obserwowanie zawartości ekranu. W przypadku tradycyjnych monitorów stosowane są systemy podświetlania oparte o lampy lub diody LED, umieszczane za ekranem. Tego typu rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w pomieszczeniach. W przypadku pracy przy pełnym nasłonecznieniu dużo lepszym rozwiązaniem są lustra umieszczone za ekranem. Odbijają one otaczające światło i w ten sposób podświetlają panel. Rozwiązaniem pośrednim były dotychczas konstrukcje, które wykorzystywały jednocześnie zarówno podświetlenie, jak i lustra.
Nowy panel LG o przekątnej 14,1-cala umożliwia użytkownikom wybór wykorzystywanego rodzaju podświetlenia ekranu w zależności od tego w jakim środowisku pracują. Zmiana dokonywana jest po naciśnięciu przycisku. W przypadku, gdy wychodzą na otwartą przestrzeń mogą wyłączyć tradycyjne podświetlenie i uaktywnić lustro. Przekłada się to nie tylko na lepszą czytelność obrazu, ale pozwala również wydłużyć czas pracy na bateriach. Producent deklaruje, że w przypadku pracy na zewnątrz nowe ekrany oferują kontrast na poziomie 9:1, podczas gdy tradycyjne ekrany osiągają wartość 3:1.

Nowe wyświetlacze zostaną zaprezentowane w styczniu podczas targów Consumer Electronics Show 2009. Urządzenia mają obecnie status prototypu. Firma nie poinformowała dotychczas o planach w zakresie komercyjnych zastosowań nowych ekranów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)