LG coraz mocniejsze w LTE. 5 mln sprzedanych smartfonów

LG coraz mocniejsze w LTE. 5 mln sprzedanych smartfonów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.08.2012 15:41, aktual.: 24.08.2012 08:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG poinformowało, iż liczba sprzedanych smartfonów LTE od LG na całym świecie przekroczyła właśnie pięć milionów. Jeszcze w ubiegłym miesiącu wskaźnik ten wynosił cztery miliony, ale w lipcu wzrósł o kolejny milion, co oznacza, że smartfon LTE od LG sprzedawano co dwie i pół sekundy.

W maju ubiegłego roku LG wprowadził na rynek pierwszy smartfon LTE „Revolution”. w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem największego operatora Verizon Wireless. Następnie producent rozszerzył sprzedaż tego urządzenia na rynki całego świata. Obecnie w krajach, w których dostępne są usługi LTE, takich jak Korea, Stany Zjednoczone, Japonia oraz wybrane rynki w Europie i Azji, można kupić ponad dziesięć modeli smartfonów LTE produkcji LG.

Tytuł najpopularniejszego smartfonu LTE od LG należy do modelu Optimus LTE, ale powodzeniem cieszy się również Optimus Vu, który od marca br. został sprzedany w ilości 50. 000 sztuk. W maju LG wprowadził na rynek pierwszy w branży smartfon LTE z pamięcią RAM 2 GB, Optimus LTE II. Już w ciągu pierwszych 70 dni sprzedaż urządzenia osiągnęła pół miliona sztuk. Tak szybkiego wzrostu sprzedaży LG nie odnotowało w przypadku żadnego z dostępnych w ofercie smartfonów LTE.

Jak wynika z raportu opracowanego przez firmę Jefferies & Company, LG jest właścicielem patentów dotyczących technologii LTE o wartości ponad 8 mld USD, co stawia go na pozycji globalnego lidera w tej dziedzinie. Z kolei TechIPM, firma konsultingowa wyspecjalizowana w prawach własności intelektualnej, zbadała wszystkie patenty związane z technologią LTE zarejestrowane w Urzędzie ds. Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych do drugiego kwartału bieżącego roku. Wnioski z dokonanej analizy pokazały że LG szczyci się również największą łączną liczbą patentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)