LG Chem: Elastyczne baterie ukryte w przewodach

LG Chem: Elastyczne baterie ukryte w przewodach

LG Chem: Elastyczne baterie ukryte w przewodach
Źródło zdjęć: © Telepolis
05.09.2012 10:30, aktualizacja: 05.09.2012 10:57

Elastyczne baterie dla urządzeń mobilnych nie są pomysłem nowym, ale do tej pory nie nadawały się one na dłuższą metę do niczego więcej niż zasilanie zegarków. Zmienić chce to LG Chem za pomocą swoich baterii ukrytych w przewodach.

Nowe elastyczne baterie nie mają już postaci płaskich arkuszy, lecz mogą mieć właściwie dowolny kształt. Cienkie przewody miedziane pokryte powłoką niklowo-cynową owijane są wokół pręta, który następnie jest wyjmowany w celu uzyskania elastycznej spirali tworzącej anodę.

Na uzyskaną anodę nakładany jest izolator, a następnie katoda z elektrolitem. Do tej pory największym wyzwaniem dla konstruktorów było uzyskanie odpowiednio giętkiej i plastycznej anody, co stało się teraz możliwe dzięki jej spiralnej strukturze.

W procedurach testowych udało się przewodem LG bez przerw zasilać odtwarzacz MP3 i cyfrowy zegar, niezależnie od tego jak bardzo wyginało się nietypową baterię. Wizja elastycznych telefonów jest coraz bliższa ziszczenia - po elastycznych ekranach LED mamy wreszcie elastyczne baterie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)