LG ARENA najbardziej ekologicznym telefonen wg EISA

LG ARENA najbardziej ekologicznym telefonen wg EISA

20.08.2009 11:57, aktual.: 21.05.2010 16:06

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) przyznało telefonowi LG KM900 Arena tytuł najbardziej ekologicznego europejskiego telefonu komórkowego (European Green Mobile Phone 2009-2010). „LG Arena wyznacza nowy standard pod względem stosowanych komponentów i materiałów” – stwierdzono w uzasadnieniu jury EISA. Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 4 września 2009 r. na targach IFA w Berlinie.

KM90. Arena to flagowy produkt LG Electronics na rok 2009, łączący atrakcyjny wygląd, rozbudowane funkcje multimedialne i dbałość o środowisko naturalne. Telefon produkowany jest z materiałów nadających się do recyklingu, głównie szkła hartowanego i metalu, które nie zawierają szkodliwych substancji. Jest energooszczędny, zminimalizowano też wpływ jego procesu produkcji na środowisko. LG Arena nie tylko spełnia ostre wymagania dyrektywy Unii Europejskiej RoHS w zakresie eliminowania ołowiu, kadmu, rtęci, chromu sześciowartościowego (Cr6+), bifenylu polibromowanego (PBB) ani eteru difenylowego polibromowanego (PBDE). LG poszło znacznie dalej, bowiem model KM900 jest niemal całkowicie wolny od substancji halogenowanych i polichlorku winylu (PCW). O tym, że LG Arena jest naprawdę energooszczędny, przekonał się każdy użytkownik tego telefonu, kiedy po pełnym naładowaniu zobaczył na ekranie komunikat przypominający o konieczności oszczędzania energii i nakłaniający do odłączenia ładowarki.

Obraz

„Opracowując każdy produkt LG, postępujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nagroda przyznana przez EISA potwierdza wagę, jaką przywiązuje się obecnie w Europie do działalności proekologicznej i umacnia LG na pozycji lidera w branży telefonii komórkowej pod względem ochrony środowiska”. – mówi Paweł Łojewski, Brand Manager GSM w LG Electronics Polska.

Model KM90. Arena, zaprezentowany w lutym na targach Mobile World Congress 2009 w Barcelonie, to sztandarowy multimedialny telefon komórkowy LG. Oferuje on wysoką jakość dźwięku i wideo oraz najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne, w tym wyświetlacz WVGA o czterokrotnie wyższej ostrości w porównaniu z ekranami standardowymi oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. Użytkownicy Areny mają łatwy dostęp do wszystkich tych funkcji dzięki opracowanemu specjalnie do tego modelu trójwymiarowemu interfejsowi klasy S. W czerwcu tego roku telefon ARENA zdobył za ten nowatorski interfejs nagrodę „iF Communication Design Award 2009”, w Polsce został za to rozwiązanie wyróżniony m.in. Laurem Konsumenta.

Test LG KM900 Arena możesz przeczytać TUTAJ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)