LG ARENA najbardziej ekologicznym telefonen wg EISA

LG ARENA najbardziej ekologicznym telefonen wg EISA20.08.2009 11:57
LG ARENA najbardziej ekologicznym telefonen wg EISA

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) przyznało telefonowi LG KM900 Arena tytuł najbardziej ekologicznego europejskiego telefonu komórkowego (European Green Mobile Phone 2009-2010). „LG Arena wyznacza nowy standard pod względem stosowanych komponentów i materiałów” – stwierdzono w uzasadnieniu jury EISA. Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 4 września 2009 r. na targach IFA w Berlinie.

KM90. Arena to flagowy produkt LG Electronics na rok 2009, łączący atrakcyjny wygląd, rozbudowane funkcje multimedialne i dbałość o środowisko naturalne. Telefon produkowany jest z materiałów nadających się do recyklingu, głównie szkła hartowanego i metalu, które nie zawierają szkodliwych substancji. Jest energooszczędny, zminimalizowano też wpływ jego procesu produkcji na środowisko. LG Arena nie tylko spełnia ostre wymagania dyrektywy Unii Europejskiej RoHS w zakresie eliminowania ołowiu, kadmu, rtęci, chromu sześciowartościowego (Cr6+), bifenylu polibromowanego (PBB) ani eteru difenylowego polibromowanego (PBDE). LG poszło znacznie dalej, bowiem model KM900 jest niemal całkowicie wolny od substancji halogenowanych i polichlorku winylu (PCW). O tym, że LG Arena jest naprawdę energooszczędny, przekonał się każdy użytkownik tego telefonu, kiedy po pełnym naładowaniu zobaczył na ekranie komunikat przypominający o konieczności oszczędzania energii i nakłaniający do odłączenia ładowarki.

288766420215675027

„Opracowując każdy produkt LG, postępujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nagroda przyznana przez EISA potwierdza wagę, jaką przywiązuje się obecnie w Europie do działalności proekologicznej i umacnia LG na pozycji lidera w branży telefonii komórkowej pod względem ochrony środowiska”. – mówi Paweł Łojewski, Brand Manager GSM w LG Electronics Polska.

Model KM90. Arena, zaprezentowany w lutym na targach Mobile World Congress 2009 w Barcelonie, to sztandarowy multimedialny telefon komórkowy LG. Oferuje on wysoką jakość dźwięku i wideo oraz najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne, w tym wyświetlacz WVGA o czterokrotnie wyższej ostrości w porównaniu z ekranami standardowymi oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli. Użytkownicy Areny mają łatwy dostęp do wszystkich tych funkcji dzięki opracowanemu specjalnie do tego modelu trójwymiarowemu interfejsowi klasy S. W czerwcu tego roku telefon ARENA zdobył za ten nowatorski interfejs nagrodę „iF Communication Design Award 2009”, w Polsce został za to rozwiązanie wyróżniony m.in. Laurem Konsumenta.

Test LG KM900 Arena możesz przeczytać TUTAJ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)