LG: 105-calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych

LG: 105‑calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych

LG: 105-calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.07.2014 13:11, aktualizacja: 04.08.2014 08:57

105-calowy zakrzywiony Ultra HD TV od LG został zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu tego roku w podczas targów CES. W tym tygodniu trafił do przedsprzedaży w Korei Południowej, a wkrótce będzie dostępny na pozostałych rynkach świata. Wszystko to pięknie, jednak jego cena wyraźnie pokazuje, do kogo LG kieruje swój produkt - są to ludzie bardzo zamożni.

Z rozdzielczością ponad 1. milionów pikseli (5120 x 2160), CinemaScope w formacie 21:9 oraz, co tu dużo mówić – gigantyczną przekątną – telewizor może stanowić ciekawą alternatywę do obecnych na rynku konstrukcji.

Ekran zakrzywionego telewizora LG Ultra HD jest wyposażony w 1. milionów pikseli, czyli 5 razy więcej niż telewizory Full HD. Za generowanie obrazu odpowiada specjalny mechanizm LG True 4K Engine Pro oraz panel 4K IPS. Ponadto, funkcja True 3K Engine Pro eliminuje niedociągnięcia obrazu i może upscalować treści o niższej rozdzielczości do jakości bliskiej Ultra HD.

Telewizor LG powinien poradzić sobie także z dobrą reprodukcją dźwięku. Odpowiada za to bowiem opracowany wspólnie z Harman Kardon 7.2 kanałowy system audio o mocy 150. z efektami surround.
Zakrzywienie ekranu zostało odpowiednio skalibrowane, aby zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca, a także wytworzyć poczucie głębi obrazu. Co więcej, podczas oglądania programów w formacie 16:9. niewykorzystane miejsce po bokach ekranu może być wykorzystane do wyświetlenia dodatkowych informacji lub szczegółów dotyczących danej audycji. W telewizorze dostępne są także funkcje Smart Tv oparte na platformie webOS.

A ile to kosztuje? Zacznijcie odkładać drobne, dużo drobnych. Telewizor wyceniono na 117.000 USD, czyli około 363.000 zł. Kto chętny?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (146)