LG: 105-calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych

LG: 105-calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych31.07.2014 13:11
LG: 105-calowy, zakrzywiony telewizor UHD dla bardzo bogatych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

105-calowy zakrzywiony Ultra HD TV od LG został zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu tego roku w podczas targów CES. W tym tygodniu trafił do przedsprzedaży w Korei Południowej, a wkrótce będzie dostępny na pozostałych rynkach świata. Wszystko to pięknie, jednak jego cena wyraźnie pokazuje, do kogo LG kieruje swój produkt - są to ludzie bardzo zamożni.

Z rozdzielczością ponad 1. milionów pikseli (5120 x 2160), CinemaScope w formacie 21:9 oraz, co tu dużo mówić – gigantyczną przekątną – telewizor może stanowić ciekawą alternatywę do obecnych na rynku konstrukcji.

Ekran zakrzywionego telewizora LG Ultra HD jest wyposażony w 1. milionów pikseli, czyli 5 razy więcej niż telewizory Full HD. Za generowanie obrazu odpowiada specjalny mechanizm LG True 4K Engine Pro oraz panel 4K IPS. Ponadto, funkcja True 3K Engine Pro eliminuje niedociągnięcia obrazu i może upscalować treści o niższej rozdzielczości do jakości bliskiej Ultra HD.

Telewizor LG powinien poradzić sobie także z dobrą reprodukcją dźwięku. Odpowiada za to bowiem opracowany wspólnie z Harman Kardon 7.2 kanałowy system audio o mocy 150. z efektami surround.
Zakrzywienie ekranu zostało odpowiednio skalibrowane, aby zapewnić dobrą widoczność z każdego miejsca, a także wytworzyć poczucie głębi obrazu. Co więcej, podczas oglądania programów w formacie 16:9. niewykorzystane miejsce po bokach ekranu może być wykorzystane do wyświetlenia dodatkowych informacji lub szczegółów dotyczących danej audycji. W telewizorze dostępne są także funkcje Smart Tv oparte na platformie webOS.

A ile to kosztuje? Zacznijcie odkładać drobne, dużo drobnych. Telewizor wyceniono na 117.000 USD, czyli około 363.000 zł. Kto chętny?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)