Lexmark oskarża 24 firmy o naruszenie patentów

Lexmark oskarża 24 firmy o naruszenie patentów

24.08.2010 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański producent drukarek Lexmark podjął działania prawne mające na celu wyegzekwowanie dla 24 przedsiębiorstw zakazu dalszej sprzedaży w USA tonerów zastępczych i kartridży przeznaczonych dla jego drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych

Przed Komisją Handlu Międzynarodowego (ITC) oraz przed sądem okręgowym w Cincinnati koncern oskarża firmy o naruszenie co najmniej 1. patentów. Dowiadujemy się o tym z komunikatu Lexmarka, który jednak nie podaje, o jakie patenty konkretnie chodzi.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wśród oskarżonych firm są między innymi: Ink Technologies Printer Supplies, Ninestar Image, Seine Image International, Ziprint Image Corporation, Nano Pacific Corporation i Chung Pal. ITC ma nałożyć na nie zakaz importu, produkcji i sprzedaży produktów, które w opinii Lexmarka naruszają jego patenty. W wytoczonym przed sądem okręgowym pozwie cywilnym korporacja żąda dodatkowo wypłaty odszkodowania w bliżej nieokreślonej wysokości.

Lexmark już od dłuższego czasu procesuje się z firmami, które rzekomo nielegalnie sprzedają produkty dla jego urządzeń, takie jak kartridże. W 2005 roku koncern przegrał sprawę przed Sądem Najwyższym USA, gdzie domagał się zastosowania przepisów prawa autorskiego jako podstawy do wydania werdyktu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)