Lexmark oskarża 24 firmy o naruszenie patentów

Lexmark oskarża 24 firmy o naruszenie patentów

Lexmark oskarża 24 firmy o naruszenie patentów
24.08.2010 15:20

Amerykański producent drukarek Lexmark podjął działania prawne mające na celu wyegzekwowanie dla 24 przedsiębiorstw zakazu dalszej sprzedaży w USA tonerów zastępczych i kartridży przeznaczonych dla jego drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych

Przed Komisją Handlu Międzynarodowego (ITC) oraz przed sądem okręgowym w Cincinnati koncern oskarża firmy o naruszenie co najmniej 1. patentów. Dowiadujemy się o tym z komunikatu Lexmarka, który jednak nie podaje, o jakie patenty konkretnie chodzi.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Wśród oskarżonych firm są między innymi: Ink Technologies Printer Supplies, Ninestar Image, Seine Image International, Ziprint Image Corporation, Nano Pacific Corporation i Chung Pal. ITC ma nałożyć na nie zakaz importu, produkcji i sprzedaży produktów, które w opinii Lexmarka naruszają jego patenty. W wytoczonym przed sądem okręgowym pozwie cywilnym korporacja żąda dodatkowo wypłaty odszkodowania w bliżej nieokreślonej wysokości.

Lexmark już od dłuższego czasu procesuje się z firmami, które rzekomo nielegalnie sprzedają produkty dla jego urządzeń, takie jak kartridże. W 2005 roku koncern przegrał sprawę przed Sądem Najwyższym USA, gdzie domagał się zastosowania przepisów prawa autorskiego jako podstawy do wydania werdyktu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)