Lexar JumpDrive Secure II - teraz z wyświetlaczem

Lexar JumpDrive Secure II - teraz z wyświetlaczem

Lexar JumpDrive Secure II - teraz z wyświetlaczem
17.05.2007 10:30, aktualizacja: 17.05.2007 12:26

W ofercie firmy Lexar pojawiła się nowa pamięć przenośna - JumpDrive Secure II Plus. Urządzenie wyposażone zostało w niewielki wyświetlacz, informujący o wykorzystanej pojemności.

JumpDrive Secure II Plus ( podobnie jak model JumpDrive Secure II ) pozwala użytkownikowi na zabezpieczenie swoich danych specjalnym oprogramowaniem ( Lexar Secure II ), wykorzystującym 256-bitowe kodowanie w standardzie AES - Advanced Encryption Standard. Ponadto urządzenie umożliwia skorzystanie z narzędzia o nazwie File Shredder, które gwarantuje bezpowrotne wykasowanie wybranych plików.

Co ciekawe, nowość wyposażono w niewielki wyświetlacz, informujący o wykorzystanej pojemności. Bazuje on na technologii firmy e-Ink, która umożliwia mu działanie nawet po odłączeniu od komputera ( energia pobierana jest tylko w momencie zmiany wyświetlanego obrazu ).

JumpDrive Secure II Plus ( kompatybilny z systemami Windows i Mac OS )dostępny jest w kilku wersjach pojemnościowych - 512 MB, 1 GB, 2 GB i 4 GB ( wkrótce dołączy do nich model 8-gigabajtowy ). "Najsłabsza" została wyceniona na 20 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta - http://www.micron.com/about/news/pressrelease.aspx?id=be873e75efa2b68e.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)