Lepszy ekran blokady Androida dzięki jednej aplikacji

Lepszy ekran blokady Androida dzięki jednej aplikacji

Lepszy ekran blokady Androida dzięki jednej aplikacji
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.03.2013 12:00

Czym jest DashClock? To jedna z lepszych aplikacji dla Androida. Została stworzona przez pracownika Google i sprawia, że ekran blokady zyskuje niespotykaną dotąd funkcjonalność.

Standardowo Android może wyświetlać na ekranie blokady tylko jedną funkcję. Przeważnie jest to zegar, ale może być to również kalendarz, odtwarzacz muzyczny, czy cokolwiek innego. A co, gdy po naciśnięciu ekranu blokady chcemy jednocześnie podejrzeć co się dzieje w kalendarzu, poczcie, zobaczyć godzinę, pogodę i powiadomienia na Facebooku? Wystarczy zainstalować DashClock.

Aplikacja domyślnie obsługuje tylko kilka z ww. funkcji. Jednak autor wyposażył ją w bardzo wygodny system rozszerzeń, a te zaczęły pojawiać się w sklepie Google w niesamowicie szybkim tempie. Można już śmiało powiedzieć, że DashClock może wyświetlać informacje z wszystkich popularnych aplikacji dla Androida.

Obecnie DashClock doczekał się funkcji "daydream". Jest to opcja, która sprawia że ekran blokady nie gaśnie i przyciemnioną czcionką wyświetla informacje przez całą noc. Dzięki temu, gdy tylko otworzymy jedno oko możemy sprawdzić która jest godzina i dowiemy się, czy można jeszcze chwilę pospać. Wszystko bez dotykania telefonu i wyciągania rąk spod kołdry. Warunek –. telefon musi być podpięty do ładowarki.

Dzięki DashClock poza zegarem zobaczymy również nieodebrane połączenia, SMS-y, maile, wydarzenia z kalendarza i wszystkie inne opcje, jakie zainstalowaliśmy dzięki rozszerzeniom. A teraz gorsze informacje. DashClock działa tylko z Androidem 4.2 (i nowszymi), zaś tryb daydream obsługiwany jest tylko przez DashClock 1.5 w wersji beta. Stabilną wersję aplikacji można pobrać z Google Play. Wydanie testowe dostępne jest przez oficjalną stronę projektu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szef T-Mobile: Przestańcie w końcu pieprzyć"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)