Lepsza wersja Samsunga Galaxy Note 7 już 26 sierpnia

Strona głównaLepsza wersja Samsunga Galaxy Note 7 już 26 sierpnia
20.08.2016 12:11
Lepsza wersja Samsunga Galaxy Note 7 już 26 sierpnia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Samsung Galaxy Note 7 to bez wątpienia jeden z najlepszych smartfonów świata, zarówno pod względem możliwości, jak i wydajności. A jednak koreański producent planuje wypuszczenie jego jeszcze bardziej wzmocnionej wersji.

Nikomu, a już na pewno nie Samsungowi, nie trzeba tłumaczyć, jak ważny dla producentów smartfonów jest rynek chiński. Problem polega na tym, że właśnie na tym rynku pojawiło się ostatnio sporo modeli telefonów chińskich producentów, wyposażonych w 6 GB pamięci RAM (lub nawet więcej). Natomiast standardowa wersja topowego smartfona Samsunga ma "tylko" 4 GB, więc w oczach potencjalnych chińskich klientów Note 7 nie wygląda aż tak dobrze, jak by tego życzył sobie producent.

Dlatego Samsung potwierdził, że na rynek wprowadzona zostanie bardziej "wypasiona" wersja Galaxy Note 7, wyposażona przede wszystkim w 6 GB pamięci RAM, a przy okazji także 128 GB pamięci na dane (standardowo 64 GB), drugi slot na kartę SIM (prawdopodobnie wymiennie z Micro SD) i proceosr Snapdragon 820. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej 6-gigabajtowy Note 7 będzie wersją przeznaczoną wyłącznie na rynek chiński - a przynajmniej w początkowym okresie sprzedaży Przedstawiciele firmy nie wykluczają jednak, że telefon trafi także na inne rynki, w tym europejski. Do sprzedaży smartfon trafi już 26 sierpnia. Jeśli zatem ktoś się postara, to może zamówić telefon z Chin.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Aktualizacja Windows popsuła miliony kamerek internetowych

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)