Lepiej mieć dużego - tablet graficzny Genius M912

Lepiej mieć dużego - tablet graficzny Genius M912
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.10.2012 12:41, aktual.: 18.10.2012 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do oferty tabletów graficznych Geniusa dołączył kolejny model przeznaczony dla profesjonalistów - PenSketch M912. Cechuje go duża powierzchnia robocza o wymiarach 9” na 12”. Parametry techniczne, w postaci wysokiej rozdzielczości 5120 LPI i 2048 poziomów czułości na nacisk, powinny zapewnić precyzyjną i efektywną pracę.

Duży obszar roboczy o powierzchni prawie 70. cm2 można dopasować do proporcji monitora. PenSketch M912 współpracuje z takimi formatami, jak: 4:3, 16:9 czy 16:10.

Wygodę pracy z tabletem Genius ma zapewnić bezprzewodowe pióro wyposażone w dwa przyciski. Urządzenie potrafi odczytać 30. punktów na sekundę, dzięki czemu szybkie ruchy piórem nie powinny wpłynąć na jego precyzję. Klawisze na piórze można wykorzystać do zmiany parametrów markera lub zaprogramować jako lewy i prawy przycisk myszy.

Dodatkową wygodę powinna zapewnić bezprzewodowa myszka. Podczas pracy z jej wykorzystaniem, pióro można odłożyć na specjalną podstawkę. Zarówno mysz jak i pióro nie wymagają zasilania, co zmniejsza ich wagę.

Tablet wyposażono w 8 przycisków szybkiego dostępu do często używanych funkcji: gumka, cofnij, nowa warstwa, Flip 3D, wielkość pędzla (+ i -) oraz przybliżenie i oddalenie.

Oprogramowanie dołączone do PenSketch M91. zawiera PenDrawer, aplikację do robienia notatek na plikach graficznych. Kolejny program, PenSign, służy dodawania odręcznego podpisu do dokumentów elektronicznych. Ostatnie narzędzie to Pen Toolbar, zapewniające dostęp do funkcji tabletu prosto z pulpitu Windows.

PenSketch M912 jest kompatybilny z systemami Windows (7/Vista/XP) i Mac OS X (od wersji 10.4), a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 459 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)