Leopard zaktualizowany

Leopard zaktualizowany

Leopard zaktualizowany
Źródło zdjęć: © Apple
16.11.2007 12:30, aktualizacja: 16.11.2007 13:48

Trzy tygodnie po premierze systemu operacyjnego Leopard pojawiła się pierwsza aktualizacja dla niego. Mac OS X 10.5.1 poprawia działanie kilkunastu komponentów OS-a, w tym wyszukiwarki Finder, narzędzia do backupu danych Time Machine oraz klienta pocztowego Mail.

Wśród składników systemu, do których adresowana jest aktualizacja, znalazły się ponadto: Airport, Znów na moim Macu, iCal, Mail, Firewall, a ponadto usługi sieciowe, drukowanie, zabezpieczenia i narzędzia dyskowe.
Dużą liczbę poprawek wprowadzono w programie Mail - update poprawia stabilność działania programu podczas zmiany rozmiaru kolumn w przeglądarce wiadomości lub przełączania między szablonami papeterii, usuwa błąd z kontami e-mail dodanymi przy użyciu funkcji "Prosta konfiguracja" i poprawia zgodność Inteligentnych skrzynek pocztowych z funkcją .Mac Sync.

Z Findera usunięto problem z ewentualną utratą danych podczas przenoszenia plików między partycjami w Finderze. Wyeliminowano możliwość występowania błędów w Time Machine występujących w przypadku korzystania niektórych rodzajów napędów ( zwłaszcza dysków MBR z jedną partycją o pojemności przekraczającej 512 GB ).
Aktualizacja usprawnia także partycjonowanie dysków, jeżeli na tym samym dysku utworzonych jest kilka zestawów RAID.

Szczegółowe informacje o aktualizacji znaleźć można na stronie tutaj - http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=306907-pl.

Pobierz {{a:HTTP://www.apple.com/support/downloads/macosx1051update.html
Mac OS X 10.5.1{{/a}}

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)