Lenovo wprowadza bezpieczny, przenośny dysk twardy

Lenovo wprowadza bezpieczny, przenośny dysk twardy

17.11.2008 13:30, aktual.: 17.11.2008 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lenovo wzbogaciła swą ofertę o nowy, przenośny dysk twardy. Urządzenie o nazwie ThinkPad USB Portable Secure Hard Drive jest kierowane przede wszystkim do osób, przykładających szczególną uwagę do kwestii bezpieczeństwa danych.

Obudowa o niewielkich rozmiarach (około 7. x 127 x 25 mm) kryje w sobie 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 160 lub 320 GB. Przechowywane na nim dane są sprzętowo szyfrowane w oparciu o 128-bitowy klucz AES. Szyfrowanie odbywa się w czasie rzeczywistym i nie generuje uciążliwych dla użytkowników opóźnień. Dostęp do informacji jest możliwy po wprowadzeniu odpowiedniego kodu za pośrednictwem wbudowanej klawiatury numerycznej. Godny odnotowania jest fakt, iż dysk obsługuje kody dla dziesięciu użytkowników i administratora. Połączenie z komputerem jest realizowane w oparciu o port USB, który stanowi także źródło zasilania. Brak zewnętrznego zasilacza ułatwia przenoszenie urządzenia i zmniejsza ilość przewodów na biurku.

Obraz
© (fot. IDG)

Producent deklaruje, że dysk trafi do sprzedaży w połowie listopada. Wersję o pojemności 160 GB wycenił na 179 USD. Model o pojemności 320 GB będzie natomiast dostępny w cenie 219 USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)