Lenovo skupi się na smartfonach

Lenovo skupi się na smartfonach08.11.2013 13:30
Lenovo skupi się na smartfonach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma Lenovo właśnie ogłosiła, że położy znacznie większy nacisk na urządzeniach mobilnych. Argumentuje to coraz większym popytem na tego typu urządzenia i swoimi sukcesami na tym polu.

Lenovo odnotował rekordowe wzrosty za drugi kwartał, ale jest zdania, że może osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Uważa, że odpowiedzialny za 1. procent jego przychodów dział mobilny i domu cyfrowego mógłby poradzić sobie znaczne lepiej i przydałoby mu się doinwestowanie. Jak stwierdził Yang Yuanqing, dyrektor generalny firmy, Lenovo jest obecnie czwartym największym producentem smartfonów, a ów dział urósł o 78 procent w porównaniu do roku ubiegłego.

Lenovo umocnił też swoją pozycję lidera rynku komputerów osobistych. Kontroluje teraz 17,7 proc. tego rynku, co oznacza dwuprocentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego, osiągnięty pomimo tego, że cały rynek skurczył się o sześć procent. Firma wprowadziła 14,1 miliona komputerów na rynek w omawianym kwartale, osiemnasty kwartał z rzędu pozostawiając konkurencję w tyle.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Do czego mają służyć tajemnicze barki Google?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)