Lenovo Moto 360 Sport - zegarek do treningu

Lenovo Moto 360 Sport - zegarek do treningu

Lenovo Moto 360 Sport - zegarek do treningu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.03.2016 09:23, aktualizacja: 05.06.2018 15:53

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne rekomenduje minimum 150 minut aktywności fizycznej tygodniowo dla zachowania dobrej kondycji i sprawności. Oto urządzenie, które pomaga osiągnąć ten cel. Zaprojektowany z myślą o sportowcach, Lenovo Moto 360 SPORT dostarcza wszystkich niezbędnych informacji, a dzięki swoim fitnessowym funkcjonalnościom staje się partnerem podczas każdego treningu.

Specjalnie zaprojektowana, wytrzymała konstrukcja zawierająca kanały wentylacyjne, zapewnia komfort podczas całego treningu, a silikon użyty do jej wykonania nie pochłania potu i jest odporny na przebarwienia i blaknięcie.

Smartwatch został wyposażony we wbudowany moduł GPS, który współpracując z aplikacją Moto Body umożliwia mierzenie wydajności podczas biegu. Takie rozwiązanie pozwala na stałą kontrolę dystansu, tempa i czasu okrążeń. Wbudowany w urządzenie pulsometr pomoże określić długości czasu spędzanego w danych strefach tętna. W celu sprawdzenia liczby uderzeń serca na minutę w trakcie treningu, wystarczy jedynie spojrzeć na ekran zegarka.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aplikacja Moto Body określa liczbę kroków oraz przebyty dystans, a następnie porównując je z dziennymi i tygodniowymi wynikami z przeszłości dostosowuje cele w taki sposób, aby zwiększać ilość ruchu użytkownika. Dane zebrane za pomocą aplikacji pozwalają na generowanie cotygodniowych maili raportujących postępy i motywujących do dalszej aktywności fizycznej. Moto 360 Sportwspółpracuje również z innymi aplikacjami fitnessowymi takimi jak: MapMyRun, Under Armour Record oraz Strava. Śledzona aktywność pozwala oszacować również liczbę spalanych kalorii w danym okresie czasu. Lenovo Moto 36. Sport to także funkcje płynące z systemu operacyjnego Android Wear. Dzięki możliwości szybkich odpowiedzi głosowych oraz raportowaniu ostatnich postów na Facebooku użytkownik jest w kontakcie ze swoimi znajomymi nawet podczas treningu. Już jedno spojrzenie na nadgarstek pozwala na sprawdzenie nowych wiadomości, zaproszeń z kalendarza, pogody czy powiadomień z najczęściej używanych aplikacji.
Ponadto zegarek reaguje na głosową komendę „OK Google” – wystarczy zadać pytanie, aby uzyskać potrzebne informacje z telefonu i internetu.

Smartwatch umożliwia słuchanie muzyki bez konieczności zabierania z sobą smartfonu. W tym celu wystarczy zsynchronizować z zegarkiem ulubione playlisty i audycje z Google Play Music oraz podłączyć słuchawki Bluetooth. Kolejnym ułatwieniem w korzystaniu z Lenovo Moto 36. Sport jest sterowanie za pomocą gestów - aby sprawnie poruszać się między powiadomieniami wystarczą prosty ruchy nadgarstka.

35-milimetrowy ekran chroniony szkłem Gorilla Glass 3 zapewnia wygodne korzystanie z zegarka nawet w świetle słonecznym. Wszystko za sprawą hybrydowego wyświetlacza Moto AnyLight, który w pomieszczeniu zachowuje się jak ekran LCD, a na zewnątrz odzwierciedla jasność naturalnego światła słonecznego. Dodatkowo, jasność ekranu dostosowuje się automatycznie do otoczenia bez konieczności zmiany ustawień. Lenovo Moto 36. Sport posiada także stopień ochrony IP67. Oznacza to, że urządzenie jest pyłoszczelne oraz może przebywać pod wodą na głębokości 1 metra przez 30 minut.

Lenovo Moto 36. Sport działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 400 taktowanego z częstotliwością 1.2 GHz. Urządzenie dysponuje 4GB pamięci wewnętrznej oraz 512 MB pamięci operacyjnej RAM. W zegarku zamontowano moduł Bluetooth 4.0 Low Energy, kartę Wi-Fi 802.11 b/g oraz zestaw czujników takich jak wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, czujnik oświetlenia otoczenia czy żyroskop. Bateria ma pojemność 300mAh. Smartwatch współpracuje z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu iOS (co najmniej 8.2) oraz Android (co najmniej 4.3).

Cena: 1400 zł.

Źródło: Lenovo

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)