LEGO wypuszcza Titanica. To jeden z największych zestawów w historii firmy

LEGO wypuszcza Titanica. To jeden z największych zestawów w historii firmy

LEGO wypuszcza Titanica. To jeden z największych zestawów w historii firmy
Źródło zdjęć: © LEGO
Konrad Siwik
09.10.2021 13:24

Titanic w latach swojego powstania był największym statkiem na świecie. LEGO chce kultywować jego okazałość, wypuszczając jeden ze swoich największych zestawów, ukazujący w pełnej okazałości historyczny okręt.

Minęło ponad 100 lat od zatonięcia RMS Titanic na północnym Atlantyku, jednej z największych cywilnych katastrof morskich w historii ludzkości. To wystarczająco dużo czasu, aby LEGO mogło wydać wielką zabawkę upamiętniającą statek.

Zestaw LEGO Titanic, który ma się ukazać w listopadzie, w pełni wykorzystuje swój temat. Rzeczywisty statek był wówczas największym, jaki kiedykolwiek zbudowano. Podobnie jest z wersją klocków, która według firmy jest największym oficjalnym zestawem LEGO, jaki kiedykolwiek powstał. Składa się on z 9090 części, a jego długość wynosi aż 135 cm.

Podczas gdy zewnętrzna część statku jest niezwykle szczegółowo odwzorowana, z drobnymi akcentami, takimi jak działająca kotwica i liny napinające, jest on również zaprojektowany tak, by można było go rozebrać.

Oczywiście nie po to, by odtworzyć katastrofę statku, który zatonął po zderzeniu z górą lodową. Chodzi raczej o to, by można było zajrzeć do środka i podziwiać jego wnętrze. Budowa takiego molocha z pewnością jest skomplikowanym zadaniem, dlatego LEGO rekomenduje jego składanie osobom powyżej 18 roku życia.

Wielki jest nie tylko zestaw, który ma zadebiutować 1 listopada, ale także jego cena wynosząca 2799,99 zł. LEGO Titanica można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)