Legendarny aparat Leica IIIa wystawiony na sprzedaż

Legendarny aparat Leica IIIa wystawiony na sprzedaż

Legendarny aparat Leica IIIa wystawiony na sprzedaż
Źródło zdjęć: © Alfred Eisenstaedt / auction2000.se
23.04.2013 11:04

Prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów historii fotografii. Jeśli ktokolwiek z was marzył o zakupie aparatu, który ma na koncie jedno z najsłynniejszych zdjęć świata - być może oto właśnie niepowtarzalna (i bardzo droga) okazja, by zrealizować swoje pragnienie.

A jak to już w wypadku marzeń bywa - ich spełnianie okazuje się dość kosztowne. Dalmierzowy aparat fotograficzny Leica IIIa, z pomocą którego Alfred Eisenstaedt wykonał słynną fotografię "Kiss in Times Square" przedstawiającą amerykańskiego żołnierza całującego się z kobietą tuż po ogłoszeniu zwycięstwa USA nad Japonią, pojawił się na aukcji w serwisie auction2000.se, gdzie można go nabyć już za około 1. tysięcy euro.

No, nie do końca. Choć cena początkowa licytacji jest relatywnie niska, jej założyciel spekuluje, że aparat zostanie ostatecznie sprzedany za kwotę oscylującą w granicach 2. tysięcy euro. Nie ma to jak dobra promocja.

Samo urządzenie ma dość bogatą historię - według wszelkich opisów służyło Eisenstaedtowi przez całą jego karierę, a w 199. roku zostało nawet wykorzystane do wykonania fotografii rodzinnej… Billa Clintona.

Nawet jeśli nie dysponujecie kwotą wystarczającą do wygrania aukcji - warto odwiedzić ją choćby po to, by pozachwycać się wizerunkiem samego aparatu.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Durex i jego "dotykowa" bielizna

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)