Leap Motion - pogromca Kinecta i Sony Move?

Leap Motion - pogromca Kinecta i Sony Move?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

22.05.2012 15:14, aktual.: 22.05.2012 15:40

Kontrolowanie urządzeń z pomocą gestów staje się pomału zupełnym standardem, ograniczanym na razie przez możliwości zapewniających tę funkcję urządzeń. Rewolucja jest być może jednak bliżej niż się spodziewaliśmy. Nowiutki startup z San Francisco, Leap Motion, ogłosił właśnie powstanie nowego systemu wykrywania ruchu, który ma być ponoć aż 200 razy dokładniejszy od urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Co ważne (może nawet najważniejsze) ma też kosztować ledwie 70 dolarów.

CNET raportuje, że technologia Leap Motion wykorzystuje małe urządzenie USB (firma jednak nie podała do publicznej wiadomości jaki rodzaj sensorów w nim upchnięto), a także jakieś nieznane, "odpicowane" oprogramowanie, zapewniające dokładność czujnika rzędu 0,0. milimetra. Oznacza to, że system ten jest w stanie poradzić sobie z gestami znanymi z urządzeń dotykowych, jak choćby pinch-to-zoom (wol. tłum.: chwyć i przybliż). Leap Motion chce wypuścić pierwszą partię urządzeń na początku przyszłego roku.

By zobrazować sobie jego działanie warto obejrzeć poniższy filmik, który doskonale i zapewne lepiej niż wszelkie opisy ilustruje (dość imponujące, trzeba przyznać) możliwości urządzenia. Skorzystać z nich będzie mogło wiele –. także tych specjalistycznych – aplikacji, tworzonych na przykład na użytek chirurgów czy inżynierów. Z uwagi jednak na jego niezwykle przystępną cenę (70$) na pewno wyląduje też w wielu zwyczajnych domach na całym świecie. Jak w rozmowie z serwisem CNET wyjaśnia CEO Leap Motion, Michael Buckwald:

_ Chcemy powstawania aplikacji, które wpłyną na świat i dokonają fundamentalnych zmian w interakcji ludzi z internetem i systemami operacyjnymi. Naszym głównym celem jest zmiana sposobu w jaki właściwie wszyscy ludzie korzystają z komputerów, tak jak kiedyś uczyniło to pojawienie się myszki. Chodzi o to, by zmiany dotyczyły absolutnie wszystkich, począwszy od początkujących do najbardziej zaawansowanych użytkowników. _

Ile w tym wszystkim prawdy –. trudno powiedzieć. Będziemy musieli zaczekać do pierwszych testów, które odbędą się najpewniej pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Niemniej, czujnik wyposażony w technologię Leap Motion (bez względu na to kto go ostatecznie wyprodukuje) zapowiada się bardzo ciekawie. Czyżby narodził się pogromca Kinecta i Sony Move?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)