"League of Legends" zablokowany w Iranie i Syrii przez amerykański rząd

"League of Legends" zablokowany w Iranie i Syrii przez amerykański rząd
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.06.2019 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wyniku sankcji, która USA nałożyło na Iran i Syrię, gracze z tamtych rejonów utracili możliwość logowania się do gry "League of Legends". To pierwszy taki przypadek, by dostęp do gry był blokowany przez nakładane przez rząd sankcje.

Z dniem 22 czerwca gracze z Iranu i Syrii utracili dostęp do darmowej gry MOBA "League of Legends". Jest to wynikiem sankcji, jakie rząd USA nałożył na te kraje za zestrzelenie amerykańskiego drona. O braku możliwości zalogowania się do gry poinformował na oficjalnym forum jeden z graczy, wstawiając również komunikat, jaki wyświetla mu się po próbie zalogowania do "League of Legends":

"Ze względu na amerykańskie prawa i przepisy, gracze z Twojego kraju nie mogą w tej chwili uzyskać dostępu do "League of Legends". Ograniczenia tego typu mogą zostać zmienione przez rząd Stanów Zjednoczonych, więc jeśli - lub kiedy - to nastąpi, będziemy bardzo zadowoleni z Twojego powrotu" – czytamy w poście na forum "League of Legends".

Obraz
© Materiały prasowe

Jak możemy przeczytać na forum gry, gracze są rozżaleni i trudno im się dziwić. Sami zauważają, że nie mają wpływu na politykę swojego kraju i nie chcą uczestniczyć w konflikcie z USA, a tym bardziej być za niego karani. Dla wielu z nich "LoL" jest ważną formą rozrywki i nie widzą powodu, dla którego sytuacja polityczna ma blokować do niej dostęp.

Ograniczenia można obejść stosując VPN, usługę przekierowującą dane przez serwer zlokalizowany w innym kraju. Niestety w przypadku gier sieciowych może to skutkować znacznym pogorszeniem rozgrywki, ponieważ zwiększa opóźnienie w przesyłaniu danych. W przypadku "League of Legends" jest to szczególnie problematyczne dla graczy, którzy chcą osiągać lepsze wyniki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)