Łazik Rashid ma zbadać Księżyc. Misja ZEA zbiega się z planami NASA

Łazik Rashid ma zbadać Księżyc. Misja ZEA zbiega się z planami NASA

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zbadać Księżyc
Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zbadać Księżyc
Źródło zdjęć: © YouTube
01.10.2020 09:54

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą dołączyć do USA, Chin oraz Rosji pomyślnie umieszczając swój łazik na Księżycu. O ambitnych planach poinformował na tamtejszy premier. Przedsięwzięcie ZEA zbiegnie się w czasie z misją Artemis planowaną przez NASA.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą stać się kolejnym krajem po Stanach Zjednoczonych, Chinach i Rosji, który umieści swój łazik na Księżycu. Kilka tygodni po pomyślnym wystrzeleniu misji w kierunku Marsa, szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum ogłosił plany dotyczące Srebrnego Globu.

ZEA planują skonstruować własny łazik, który miałby badać powierzchnię Księżyca oraz obszary, jakie nie zostały jeszcze odkryte przez inne państwa.

Łazik miałby wylądować na Księżycu w 2024 roku. Oznacza to, że plany Zjednoczonych Emiratów Arabskich zbiegną się w czasie z wielkim przedsięwzięciem NASA. Chodzi o misję Artemis, która zakłada wysłanie na naszego naturalnego satelitę dwóch astronautów. Będzie to pierwsza załogowa misja na Księżyc od 1972 roku.

Łazik otrzymał nazwę "Rashid", na cześć Rashida bin Saeed Al Maktoum, ojca obecnego emira oraz premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sama konstrukcja nie należy do największych tego typu. Jej waga wynosi zaledwie 10 kilogramów.

Szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum przypomina, że misja łazika jest niezwykle ważna w kontekście dalekosiężnych planów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przypomnijmy, że jednym z celów ZEA jest utworzenie kolonii na Marsie do 2117 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)